20 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN KRASNODAR SEFERLERİ İÇİN BOŞ KOLTUKLARA YAPILAN 10 BİN DOLARLIK ÖDEME DURDURULDU

Samsun Krasnodar seferleri için boş koltuklara yapılan 10 bin dolarlık ödeme durduruldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Krasnodar'a yapılan uçak seferleri ile ilgili RusLine şirketine boş koltuklar için verilen 10 bin dolarlık ödemeyi durdurarak seferleri iptal ettirdi.

25 Eylül 2018 Salı 16:16 GÜNCEL

Samsun'dan Krasnodar'a yapılan uçak seferlerinde Büyükşehir Belediyesi'nin RusLine uçak şirketine boş koltuklar için 10 bin dolar ödeme yaptığı iddia edildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, özellikle son dönemde dolar kuru üzerinden Türkiye'ye yönelik gerçekleştirilen ekonomik saldırıları da dikkate alarak Samsun-Krasnodar arası uçak seferleri ile ilgili boş koltuklar için ödendiği gündeme gelen 10 bin dolarlık garanti ödemesini durdurdu.

Zihni Şahin'in talimatı ile Samsun Büyükşehir Belediyesinden RusLine şirketine boş koltuklar için ödenen 10 bin dolarlık ücret kesilince Samsun ile Krasnodar arası uçak seferleri de sonlandı. Yapılan bilgilendirmeye göre RusLine şirketi ile dolar değil Türk Parası üzerinden bir anlaşma yapılacağı öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere Samsun ile Krasnodar arası turizm ilişkilerinin güçlenmesi amacı ile 15 Rus kadın blogger Samsun'a gelmişti. Rus kadın bloggerların Samsun şehir içi ve kaldıkları otelde çekindikleri fotoğrafları sosyal medya sayfalarında yayınlaması ise yaygın basının da gündemine düşmüştü.

Krasnodar'dan Samsun'a Rus turistleri çekmek için şehire gelen 15 Rus bloggerın sosyal medya sayfalarında yayınladığı fotoğraflar ise Samsun'a değil Krasnodar'a yaramıştı.  Rus kadın bloggerların şehre gelmesi sonrası Samsun'dan Krasnodar'a giden turist sayısında artış olduğu açıklanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cevdet

26 Eylül 2018 Çarşamba 10:06

Bırakın bu işleri dolar veya türk lirası 60.000 tl yazıktır günahtır bu para ile her sefer için harcanan paraya her parka her sokağa mobese kamerası konur başkanım vazğeç bu işten parayı daha iyi işlere kullan

Vatandaş

26 Eylül 2018 Çarşamba 08:49

Samsun yerel gazeteciliğin içler acısı hali: uçuşlar başlayınca bangır bangır krasnadora uçuşlar başladı diye reklamını yapıyordunuz, belediyenin uçak firmasıyla **** anlaşmasını niye öğrenemediniz?Tabi büyükbaşların düzenledikleri kahvaltılar, verdikleri hedayeler, reklamlar vs habercilik gözünüzü kör etmiş olacak ki bu detayın haberini uçuşlar iptal olunca verebiliyorsunuz...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Ziraat Türkiye Kupası maçında Diyarbekirspor'a 1-0 yenildi

Samsunspor Ziraat Türkiye Kupası maçında Diyarbekirspor'a 1-0 yenildi