31 Mayıs 2020 Pazar

SAMSUN LADİK İLÇESİNDE YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKILDI

Samsun Ladik ilçesinde yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Samsun'un Ladik ilçe Kaymakamı Muhammet Çiftci, Bir avuç yem de sen bırak kampanyası kapsamında kar ve buzlu kaplı olan Ladik Gölü çevresine yaban hayvanlar için yem bıraktı.

12 Ocak 2019 Cumartesi 15:45 GÜNCEL

Samsun'un Ladik ilçe Kaymakamı Muhammet Çiftci, kar ve buzlu kaplı olan Ladik Gölü çevresine yaban hayvanlar için yem bıraktı.


Samsun'un Ladik İlçe Kaymakamlığı tarafından kar yağışı nedeniyle yiyecek bulamayan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Ladik İlçe Kaymakam Muhammet Çiftci,  ilçede 870 hektar alana sahip Ladik Gölü'nün kar ve buzla kaplı olduğunu belirtti. Yaban hayvanlarının yiyecek bulmakta sıkıntı çektiğini, açlık tehlikesiyle karşı karşıya bulunduklarına işaret eden Çiftci, "Doğanın güzelliği ve muhteşemliği, yaban hayvanların varlığı ile sağlanıyor. Doğaya saygı duymalıyız. Bu olumsuzluklar karşısında insanlık görevimizi yapmamız gerekiyor." dedi.Ladik ilçesinde bu kapsamda 'Bir avuç yem de sen bırak' kampanyası başlatıldığını anlatan Ladik İlçe Kaymakamı Muhammet Çiftci, göl ve çevresine 400 kilogram yem bıraktıklarını söyledi.

Doğaya yem bırakma çalışmalarının devam edeceğini dile getiren Çiftci, vatandaşların lokanta, yemekhane ve evlerdeki yemek artıklarını yaban hayvanları için doğaya bırakabileceklerini kaydetti.

Doğaya yem bırakma çalışmasına Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Şahin Örnek,  Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü İlyas Koç, Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Muzaffer Çelik ile Samsun Doğa Koruma ve Milli Parklar personeli katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 101 yaşına giren Nuriye Ürün'ün doğum günü kutlandı

Samsun'da 101 yaşına giren Nuriye Ürün'ün doğum günü kutlandı