27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN LADİK'TE 20 MİLYON TL'LİK YATIRIM OLAN TERMAL OTELİN AÇILIŞI YAPILDI

Samsun Ladik'te 20 milyon TL'lik yatırım olan termal otelin açılışı yapıldı

Samsun'un Ladik ilçesinde 20 milyon TL yatırım ile hizmete giren Hilas Thermal Resort&Spa otelinin açılını Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve AK Parti eski Milletvekili Akif Gülle ile birlikte protokol üyeleri yaptı.

03 Kasım 2018 Cumartesi 22:10 GÜNCEL

Samsun'un Ladik ilçesinde 20 milyon TL'lik yatırım ile yapılan Hilas Thermal Resort&Spa otelinin açılışı yapıldı.


Samsun'uh Ladik ilçesinde açılışı yapılan Hilas Thermal Resort & SPA Otelinin 15 bin metre kare  mesire alanı, modern hamamları, özel aile banyoları ve birbirinden konforlu 60 odası  bulunuyor.

Törenin açılış konuşmasını yapan Ladik Akdağ Yatırım ve Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Dilmen, "Değerli misafirler, Hilas Thermal Resort & Spa Otelimizin açılış törenine hepiniz hoş geldiniz. Kaplıca sularının romatizmalı hastalıklar, sinirsel hastalıklara, eklem ve kireçleme gibi hastalıkların da tedavisinde olumlu etki yaptığı tıbbi olarak kanıtlanmıştır. Hamamayağı Kaplıcası ise ülkemizdeki birinci derecede önemli kaplıcalardan biridir. Böyle bir tesisin bölgeye ve istihdama sağlayacağı katkı büyüktür.” dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ise burada yaptığı konuşmasında, “Samsun’un en önemli potansiyellerinden birisi turizm. Çünkü denizi, yaylası, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle birlikte Samsun turizm anlamında çok önemli potansiyellere sahip.  Akdağ’da kayak yapılırken, burada kaplıcamız var. Samsun’da turizme yapılan yatırımların karşılık bulacağına gönülden inananlardanım. Bundan 6-7 yıl önce çok sayıda otel yapıldığında Samsun’un oteller mezarlığı olacağı söyleniyordu. Ama bugün oteller ihtiyaca cevap vermiyor. Hele de bu tür kaplıca yatırımların artması durumunda birçok organizasyon ve toplantının bölgemizde yapılacağını düşünüyorum. Bu yatırımı Lâdik ilçemize kazandıran yatırımcılarımızı tebrik ediyorum.” dedi.Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan 'da Hilas Thermal Resort & SPA Otelinin açılış töreninde  yaptığı konuşmada "Lâdik doğal zenginlikleriyle, tabiat varlıkları ve turizm potansiyelleriyle gelecek vaat eden bir ilçemiz. Gölünden yaylalarına, kayak merkezine kadar her yönüyle çok büyük bir potansiyeli barındırıyor. Bu potansiyelleri somut bir projeye dönüştürmek, halkın kullanımına kazandırmak ve bu zenginliğe zenginlik katmak elimizde. İşte bunun en güzel örneklerinden bir tanesinin açılışını bugün hep birlikte gerçekleştireceğiz. Jeotermal kaynaklarımızın sağlık ve turizmde çok farklı bir noktaya getirilmesi hususunda son dönemde çok güçlü bir çabamız var. İşte bu nedenledir ki sağlık turizminde dünyada üçüncü sıradayız. 2023 hedefimiz 2 milyon turistin ülkemize sadece sağlık nedeniyle geliyor olması. Hem ucuz hem de ülkelerinden daha da kaliteli hizmeti Türkiye’de alıyor olmaları ülkemizi bu anlamda çok daha çekici duruma getirmekte. O nedenle yatırımcıların önümüzdeki dönemde sadece deniz, kum, güneş değil bu toprakların barındırdığı bütün zenginlikleri ön plana çıkaracak turizm yatırımlarıyla ülkemizi daha da çok geliştireceğine inancımız çok yüksek.” dedi.20 milyon TL maliyet ile yapılan Hilas Thermal Resort & SPA Otelinin açılış töreninde konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak'ta şunları dile getirdi.

"Ladikli işadamlarını tebrik ediyorum. Kendi bölgelerine sahip çıktılar ve böyle güzel bir eseri Samsun’a kazandırmış oldular. Samsun tarım kenti, sanayi kenti ve turizm kenti. Samsun turizmin her çeşidine cevap verecek şekilde imkân ve destinasyonları olan bir yer. Ama kabul etmemiz lazım ki bunu çok iyi kullanamıyoruz ve istifade edemiyoruz. Aslında Samsun’a çok güzel yatırımlar yapılmış. Müthiş spor tesisleri var. Hepsi de mavi bayraklı dokuz plajımız var. Samsun’da asla atık sular denize dökülmüyor ve o yönüyle deniz turizmi açısından çok önemli potansiyeli var. Şahinkaya Kanyonumuz, Kuş Cennetimiz, Ayvacık Gölümüz, Akdağ Kayak Tesisimiz ve bunların ötesinde kaplıca turizmi açısından çok ciddi potansiyellerimiz var. Kabul edelimki kaplıca konusunda önümüzde iyi bir Afyon örneği var ve artık Türkiye’nin kaplıca merkezi haline döndü. Buraya alternatif Havza ve Lâdik neden olmasın? Ladik ilçemiz; Akdağ kayak merkezi, Lâdik gölü, Ladik Hamamayağı kaplıcaları ve birçok güzelliği ile ilgi odağıdır. İşte bu tesis bunun güzel bir örneği. Arkadaşları tebrik ediyorum. Aynı şekilde Havza’da da bir otel yapılıyor. Biz gerçekten turizm potansiyelini değerlendirmek derken bunu kastediyoruz. Yatırımcı arkadaşlar ciddi şekilde ellerini taşını koydular ve buna inandılar. İnsanlar artık kaliteye para veriyor. Allah’ın lütfettiği termal suyu kaliteli tesislerle sunmak durumundayız. Eski klasik anlayışla insanları burada misafir edemeyiz. Bunun anlaşılmış olduğunu bugün burada görmekten ilin Valisi olarak mutlu oluyorum. İnşallah Havza’daki otel de kısa zamanda bitecek. Samsun kaplıca turizminin değerlendirildiği ve mevyesinin yenildiği bir il olacak. İnşallah bunları bölge olarak önümüzdeki yıllarda göreceğiz"Konuşmaların ardından protokol üyeleriyle birlikte hatıra çamı dikilirken protokol üyeleri Hilas Thermal Resort & SPA Otelinin açılış kurdelasını hep birlikte kesti.

Hilas Thermal Resort & SPA Otelinin açılış törenine 21 ve 22. Dönem Amasya Milletvekili Akif Gülle, Ladik Kaymakam Vekili Muhammet Çiftci, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Havza Belediye Başkanı Av. Murat İkiz, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, kamu ve sivil toplum kuruluş temsilcileri,siyasi parti temsilcileri, çok sayıda davetli ve Ladik halkı katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Necattin Demirtaş İlkadım Belediyesi için MHP'den adaylık başvurusunu yaptı

Samsun'da Necattin Demirtaş İlkadım Belediyesi için MHP'den adaylık başvurusunu yaptı