27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN LADİK'TE YEDAŞ TOKİ KONUTLARININ SOKAK ELEKTRİĞİNİ KESTİ VATANDAŞI KARANLIKTA BIRAKTI

Samsun Ladik'te YEDAŞ TOKİ konutlarının sokak elektriğini kesti vatandaşı karanlıkta bıraktı

Samsun'un Ladik ilçesinde dar gelirliler için yapılan TOKİ konutlarına yerleşen aileler, sokak aydınlatmalarına ait elektriğin kesilmesi nedeniyle gece saatlerinde 4 gündür karanlıkta yaşıyor..

03 Aralık 2020 Perşembe 18:01 GÜNCEL

Samsun'un Ladik ilçesine bağlı Kızılsini mahallesi Müderris Sokakta TOKİ tarafından dar gelirliler için hazine arazi üzerine yapılan konutların sokak aydınlatmalarının elektriği, yerleşim alanının imar planına uygun olmadığı gerekçesi ile kesildi.


Samsun Ladik'te YEDAŞ TOKİ konutlarının sokak elektriğini kesti vatandaşı karanlıkta bıraktı

4 GÜNDÜR KARANLIK İÇİNDE YAŞIYORLAR
Ladik ilçesine bağlı Kızılsini mahallesi Müderris sokakta TOKİ'nin yaptığı konutlara yerleşen aileler 4 gündür karanlık içinde yaşıyor.

TOKİ tarafından hazine arazisine 7 ve 6 blok halinde yapılan konutlarda elektrik bulunurken, sokak aydınlatmalarında ise 4 gündür elektrik yok. Yaşadıkları kabusu anlatan vatandaşlar, "Sokak aydınlatmalarının daha önce elektriği vardı. Ancak YEDAŞ 4 gün önce ya abone olun ya da elektriği keseceğiz dedi ve elektriği kestiler. Şuanda bu konutlarda oturan 235 hane olarak akşam saatlerinde sokak aydınlatmalarına ait elektriğinin kesilmesi nedeniyle karanlıkta yaşıyoruz" dedi.

KONUTLARIN ELEKTRİĞİ VAR SOKAĞIN YOK
Ladik ilçesi Kızılsini mahallesinde TOKİ tarafından yapılan ikinci etap konutların site yöneticisi Mustafa Kılıç, 7 blok olan bir konutta 143 hane, 6 blok olan diğer konutlarda ise 92 hane bulunduğunu açıklayarak yaşadıkları sorun ile ilgili şunları dile getirdi.
"TOKİ tarafından dar gelirli vatandaşlar için buraya yapılan konutlar hazine arazisi üzerine yapıldı. Daha önce sokak aydınlatmalarımız yanıyordu. Ancak 4 gün kadar önce YEDAŞ sokak aydınlatmalarının elektriğini, konutların yerleşim alanının imar planına uygun olmadığı gerekçesi ile kesti. Akşam saatlerinde 4 gündür bu konutlarda oturan insanlar karanlıkta yaşıyor. Sorunun çözümü için Ladik Belediyesine de başvurduk ancak sorunumuz çözümlenmedi. 4 gecedir sokaklarımız karanlıkta. Bize abone olun diyorlar. Evlerimizin elektriği için zaten aboneliğimiz var. Bizim anlamadığımız sokak aydınlatmalarının elektriğini YEDAŞ şimdiye kadar abone yaparak mı veriyordu."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr
-Her hakkı saklıdır.. Kaynak gösterilse dahi harici yayın organlarında yayınlanamaz

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Site sakini

04 Aralık 2020 Cuma 00:28

Sayın yetkililerimizin bu konuya duyarlılık göstereceğine inancım tamdır. Saygılarımla

Site sakini

04 Aralık 2020 Cuma 00:25

Madem imar planına uygun değildi neden inşaatına izin verilmiş ve oturma izni verilmiş. Burası ilçe dışında ve ormanlık alana çok yakın, kışa girdiğimiz şu günlerde ve bu karanlık gecelerde yabani yırtıcı hayvanların (domuz,kurt vb.) site içerisine girmeleri ve herhangi bir insana zarar vermeleri durumunda bunun hesabını kim verir merak ediyorum.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fahrettin Koca açıkladı! Samsun'da Korona Virüs vaka artışı yüzde 100

Fahrettin Koca açıkladı! Samsun'da Korona Virüs vaka artışı yüzde 100