20 Temmuz 2019 Cumartesi

SAMSUN LOJİSTİK KÖY İNŞAATININ DENETİMİNİ KADIN ÇALIŞAN ESRA KÜNDÜZLER YAPIYOR

Samsun Lojistik Köy inşaatının denetimini kadın çalışan Esra Kündüzler yapıyor

Samsun'da makine mühendisi Esra Kendüzler, 217 milyon liralık hibe desteği ile yapılan Lojistik Köy'ün tek kadın çalışanı.. Samsun Lojistik Köy inşaatında çalışan tek kadın çalışanı Esra Kendüzler,tiyatro oyuncu olmak isterken makine mühendisi oldu.

16 Ekim 2017 Pazartesi 15:42 GÜNCEL
Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Avrupa Birliği'nin (AB) 217 milyon liralık hibe desteğiyle yapılan Samsun Lojistik Köy Projesi'nin şantiyesinde tek kadın olan makine mühendisi Esra Kendüzler, her gün kilometrelerce yürüyerek şantiyede denetimde bulunuyor. 

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde geçen yıl inşaatına başlanan Samsun Lojistik Köy Projesi'nde 300 kişi çalışıyor. 217 milyon liralık projenin tek kadın çalışanı makine mühendisi şantiye şefi Kendüzler, çocukken ünlü bir tiyatro oyuncusu olmayı hedeflediğini ancak büyüdükçe makine mühendisliğine ilgi duymaya başladığını söyledi.

Üniversite eğitimini ve tiyatro oyunculuğunu birlikte yürüttüğünü anlatan Kendüzler, "Mesleğimde ilerlemek için tiyatroya okulu bitirdikten sonra ara verdim. Şantiyede görev yaparak tecrübemin artmasını istedim. Bunun için Lojistik Köy Projesi'nde görev aldım. 300 kişinin çalıştığı şantiyede görev almak mutluluk verici." dedi.Üzerinde çalıştıkları projenin çok önemli olduğunu, hassasiyetle görev yaptıklarını vurgulayan Kendüzler, şunları dile getirdi:

"İnşaat içinde önce denetleme yapıyorum. İş güvenliğine çok dikkat ettiğim için çizmelerimi ve baretimi takıp 680 dönüm içindeki inşaatta yaklaşık 10 kilometre yürüyerek kontroller yapıyorum. Bakımlı olmaya da özen gösteriyorum. İnşaattakiler bana 'süslü şef' diyor. Bir şantiyede kadının görev yapması erkeklerin düzen içine girmesini sağlıyor çünkü ben temizlik, iş güvenliği ve kaliteli iş yapılması konusunda çok titizim. Titizliğimi diğer çalışanlara da yansıtıyorum. Onlar da buna çok özen gösteriyor. Ustalar çalışırken bir yandan iş sahasını kirletmemeye çalışırken, iş güvenliğini ön planda tuturak kaliteli iş yapıyorlar hatta bazı çalışanlarımız konterynerlerin bile düzenini bana göre değiştirdi."

Samsun Lojistik Köy'de görev yapan Esra Kendüzler'in çalışma arkadaşları da şantiyede bir kadın çalışanın olmasının iş disiplinini artırdığını ifade etti.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fuat Köktaş can dostum dediği işadamı Mehmet Yıldırım'ı sonsuzluğa uğurladı

Fuat Köktaş can dostum dediği işadamı Mehmet Yıldırım'ı sonsuzluğa uğurladı