27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN MADENİ SANATKARLAR ODASI BAŞKANI EYÜP AYDIN'DAN ÖNEMLİ GÜLSAN SANAYİ AÇIKLAMASI

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın'dan önemli Gülsan Sanayi açıklaması

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası (SMSO) Başkanı Eyüp Aydın, Gülsan Sanayi Sitesinin taşınma süreci ile ilgili çok fazla bilgi kirliliği ve dedikodunun olduğunu açıklayarak, "Gülsan'ın kalkması yolunda herkes hemfikir, alternatif yer üretme konusunda da çalışıyoruz" dedi.

13 Nisan 2018 Cuma 19:15 GÜNCEL

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası(SMSO) Yönetim Kurulu, Samsun'da görev yapan yazılı ve görsel basınla mensupları ile bir araya geldiği toplantıda Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, önlerinde Gülsan Sanayi probleminin var olduğuna işaret ederek, "Samsun'da görev yapan basın mensuplarımızdan bu konuda esnafımızın yanında olmasını ve destek çıkmasını talep ediyoruz. Esnafımızın buna ihtiyacı var. Esnafımız bu problemle adeta savaşıyor. Bir çok problemi aştık, çözümsüzlük diye bir şey yok, çözümü de ilerlettik. Ama psikolojik sorunlar var, bunları düzeltmemiz gerekiyor" dedi

'ÇOK FAZLA BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR'
Gülsan için bir proje hazırladıklarını söyleyen Başkan Aydın, "Konuyla ilgili birçok adımı attık. Belediye ile istişarelerimizi gerçekleştirdik. Bize birçok proje sunuldu, onlara karşılık verdik. Biz şuanda kendimiz proje hazırlıyoruz. Ama esnaf bu konudan gerçekten müzdarip. Çok fazla bilgi kirliliği var, fazla dedikodu ve söylentiler var. Bunu biraz daha gündeme taşıyıp sahip çıkılması lazım" diye konuştu.Samsun Gazetesi'nin haberine göre Gülsan Sanayi Sitesi esnafının ve yerinin durumuyla ilgili de konuşan Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın şunları söyledi:
 
BU YIL İÇERİSİNDE ÇÖZECEĞİZ'
"Orada bize biryer sunuldu, ama Samsun'un gerçekten yer ve arazi sıkıntısı var. Şehrin merkezine yakın veya sanayi bölgesine yerleştirebilecek bir yer yok. Devlet arazisi yok, şahıs arazileri var. Onları da istimlak yoluyla elde edebiliyoruz. Bu da esnafa bir yük oluyor. Buradaki ücretler esnafa fazla geliyor. Gösterilen yer küçük, 60 dönümlük bir yer. Gülsan Sanayi Sitesi yaklaşık 300 dönümlük bir alanda. Belediye'nin imkanı bu kadar. Bunu üzerine çıkamıyorlar. İstimlak yoluyla çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bunu da bu yıl içerisinde çözmüş olacağız."EN UYGUN YER  TOYBELEN
"En uygun yer Toybelen diye düşünüyoruz. Hem esnafla hemde ilgilenenlerle orayı uygun görüyoruz. İlerleyen zamanlarda istimlak yoluyla arazi tahsisi yapacağız. Belediyenin bize gösterdiği yerler çok küçük. Biz daha büyük yerler istediğimiz için, bunu da ancak istimlak yoluyla sonuçlandırabiliyoruz. Ben bütün kurumlarla, belediyelerle, belediye başkanlarıyla ve valimizle görüştüm. Gülsan'ın kalkması yolunda herkes hemfikir. Buna alternatif yer üretme konusunda da çalışıyoruz. Herhangi bir problemimiz yok, anlaşmazlık yada bir zıtlaşma söz konusu değil. Biz oda olarak esnaflar arasında bir köprüyüz. En kısa zamanda çözüme ulaştıracağız" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'da futbolcular valizlerini toplayıp Samsun'u terk etmeye hak kazandı

Samsunspor'da futbolcular valizlerini toplayıp Samsun'u terk etmeye hak kazandı