17 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR: DİLSİZ BIRAKILANLARIN DİLİ, SESİ KISILANLARIN ÇIĞLIĞIYIZ

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: Dilsiz bırakılanların dili, sesi kısılanların çığlığıyız

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek'e yaptığı ziyarette, "Sağırların kulağı, dilsiz bırakılanların dili, sesi kısılanların çığlığıyız" dedi.

13 Mart 2020 Cuma 14:32 GÜNCEL

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, mecliste gündeme getirdiği Sicil Affı meselesinin ardından Samsun'a gelerek  Atakum Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek ve esnafların sorunlarını dinledi.


İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, uzun bir süredir ülke ekonomisinin aşağı ivme gösterdiğini bu aşağı inişten en fazla etkilenenlerden birinin de esnaf olduğunu belirterek, "Biz meclise oturmaya gitmedik. Milletimiz bize bir sorumluluk, görev verdi. Dertlerin dili, sorunların çözümü olmanın gayretindeyiz. Biz, yıllardır mecliste vatandaşımıza sahip çıkmaya, sağırların kulağı, dilsiz bırakılanların dili, sesi kısılanların da çığlığı olma çabasındayız" dedi.

Sorunlara kulak tıkayarak, derdini anlatanların sesini kısarak hiçbir sorun çözülemez ve yok sayılamaz" diyen  Bedri Yaşar, "Esnafımızın derdi bizim derdimiz. Kapımız da telefonumuzda her zaman ve koşulda sonuna kadar açıktır. Bu ülkede giderek artan bir ekonomik sorun ve çözümü noktasında gerekli hamleleri atmakta zorlanan yorgun bir iktidar var. Ekonomi bir ülkenin bel kemiğidir ve bu kemiğin en değerli parçalarından biri de esnafımızdır. Esnafımızın ayakta kalması ekonomik anlamda çok gerekli ve önemlidir. Seçimden seçime dinlenen esnafımız maalesef ki zor durumdadır. Biz, bu durumu nasıl tersine çevirebiliriz de esnafın, vatandaşın derdini her daim nasıl duyurabilirizin uğraşı içindeyiz." şeklinde konuştu. 

Çok sayıda esnafla bir araya gelen Yaşar, konuşmasının ardından tek tek tüm esnafların sorunlarını dileyerek not aldı. 

Bedri Yaşar'ın her fırsatta esnafın sorunlarını gündeme getirmesinden çok mutlu olduklarını belirten esnaf mensupları adına Atakum Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Yaşar'a teşekkür plaketi takdim etti.

Milletvekili Bedri Yaşar'da "Esnaf kardeşlerimin göstermiş oldukları teveccühten dolayı teşekkür ediyorum" diyerek misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kaçak olduğu için kapanacağı açıklanan mağaza o karara itiraz etti

Samsun'da kaçak olduğu için kapanacağı açıklanan mağaza o karara itiraz etti