24 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN MİLLETVEKİLİ YUSUF ZİYA YILMAZ'DAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan 15 Temmuz açıklaması

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4'üncü yılında yaptığı açıklamada, "Türk milleti vatanına namahrem elin uzanmasına izin vermedi" dedi.

15 Temmuz 2020 Çarşamba 14:06 GÜNCEL

AK Parti Samsun Milletvekili ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4'üncü yıl dönümünü nedeniyle bir açıklama yaptı.


Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 15 Temmuz 2016'da yaşananların bir ihanet ve işgal girişimi olduğunu belirttiği açıklamasında "O gecede milletimiz yürekleriyle, imanlarıyla, cesaretleriyle, vatan sevgileriyle tanklara, uçaklara, bombalara, silahlara, ihanet şebekelerine karşı durmuştur" dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle açıklama yapan Yusuf Ziya Yılmaz, şunları dile getirdi.

"AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
"Kanla, büyük fedakarlıklarla kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti sıradan bir devlet değildir. Hiç bir baskıya, esarete, işgale, ihanete fırsat vermeyeceğini, egemenliğimizin, bağımsızlığımızın vazgeçilmez olduğunu tüm dünyaya 15 Temmuz Günü bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz FETÖ eliyle gerçekleşen büyük bir ihanet ve işgal girişimiydi. Bugün acıyı ve büyük bir gururu bir arada yaşıyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, ülkemize yaşatılanlar büyük acılarımız olarak dururken, dünya da örneği az olan bir direnişin, vatan sevdasının ortaya çıkışının da gurunu yaşıyoruz. Bu büyük mücadele ruhuna Kurtuluş Savaşı'nda, Çanakkale'de, terörle mücadelelerimizde şahit olduk. 15 Temmuz Zaferimiz de büyük bir fedakarlığın eseridir. Hainliğin ortaya çıktığı o gecede milletimiz yürekleriyle, imanlarıyla, cesaretleriyle, vatan sevgileriyle tanklara, uçaklara, bombalara, silahlara, ihanet şebekelerine karşı durmuştur. Vatanına namahrem elinin uzanmasına Türk Milleti bir kez daha izin vermemiştir. Allah'a şükürler olsun ki; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı liderliğinde bu ihanet girişimi aziz milletimiz sayesinde geri püskürtülmüştür. 83 milyon vatandaşımız bir olarak, kenetlenerek büyük bir zafer kazanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, dördüncü yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle 15 Temmuz şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Gazilerimize cesaretleri ve fedakarlıkları için şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bir daha ülkemize böyle acılar, ihanetler yaşatmasın."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Suat Kılıç'tan 15 Temmuz mesajı! Milletimiz demokrasi ve Cumhuriyete sahip çıktı

Suat Kılıç'tan 15 Temmuz mesajı! Milletimiz demokrasi ve Cumhuriyete sahip çıktı