12 Nisan 2021 Pazartesi

SAMSUN MİMARLAR ODASI BİLİRKİŞİ HEYETİ GELECEK AÇIKLAMASINI SEHVEN YAPTIKLARINI DUYURDU

Samsun Mimarlar Odası bilirkişi heyeti gelecek açıklamasını sehven yaptıklarını duyurdu

Samsun Mimarlar Odası, Çarşamba ilçesinde yapılan Biyokütle Santrali için 'ODTÜ'den bilirkişi heyeti' geleceğine dair açıklamayı sehven yaptıklarını duyurdu.

21 Ağustos 2020 Cuma 14:39 GÜNCEL

Samsun Mimarlar Odası, Biyokütle Enerji Santrali için ODTÜ'den bilirkişi heyeti geleceğini açıklamış, bu açıklamaya ise Oltan Köleoğlu Enerji firması yalanlayarak, ortada bilirkişilerin olmadığını duyurmuştu.


Çarşamba ilçesine yapılan Biyokütle Enerji Santralinin yatırımcı firması Oltan Köleoğlu Enerjii, Mimarlar Odası'nın gündeme getirdiği ODTÜ'den bilirkişi heyetinin geleceğine dair açıklamasına yanıt vererek, "UYAP sösteminde bilirkişi isimleri görünmemektedir. " demişti.

Oltan Köleoğlu Enerji firmasının bilirkişilerin olmadığına dair açıklamasının ardından ise Mimarlar Odası bugün konu ile ilgili yaptığı yeni açıklamada, 'ODTÜ'den bilirkişi heyeti gelecek' şeklinde ki açıklamalarının sehven yani yanlışlıkla yapıldığını duyurdu.

Samsun Mimarlar Odası tarafından yapılan açıklamada, Biyokütle Enerji Santrali için bilirkişi heyeti geleceğine dair beyanatla ilgili şu bilgiler verildi.
"20 Ağustos 2020 tarihide basın yayın organlarında yer alan “ODTÜ'lüler Samsun'da zehir santraline rapor hazırlayacak” başlıklı haberde “Bu doğrultuda mahkemeye bilirkişi heyetinin Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde görevli bilim insanlarından oluşturulması doğrultusunda talepte bulunduk. Bu talebimiz doğrultusunda mahkeme Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden bilirkişi heyeti atadı. Şu anda davamız devam ediyor ve bilirkişi sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz” şeklinde verilen röportajda mahkeme heyetinden talepte bulunulduğu kısmı doğru olup, heyetin atandığına dair beyan, Odamızın kente ve çevreye karşı sürdürdüğü mücadelelerde açtığı diğer davalarda yapılan bilirkişi atamaları sebebi ile yaşanan bilgi karışıklığından dolayı, sehven “ bilirkişi heyeti atandı” ifadesi kullanılmıştır. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erkan Sağlık'ın kardeşi Erdim Atakan Sağlık dünya evine girdi

Erkan Sağlık'ın kardeşi Erdim Atakan Sağlık dünya evine girdi