18 Ağustos 2019 Pazar

SAMSUN OMÜ SENATOSUNDAN ZEYTİN DALI HAREKATINA DESTEK AÇIKLAMASI

Samsun OMÜ Senatosundan Zeytin Dalı Harekatına destek açıklaması

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Senatosu, Zeytin Dalı Harekatının 21'inci gününde yaptığı bir açıklama ile Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatını desteklediklerini açıkladı.

09 Şubat 2018 Cuma 12:53 GÜNCEL

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Senatosu, Zeytin Dalı Harekatına destek açıklaması yaptı. Samsun OMÜ Senatosu tarafından Zeytin Dalı Harekatının 21'inci gününde yapılan açıklamada, Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı için, "Operasyonları sonuna kadar destekliyoruz" denildi.


Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'OMÜ) Senatosu tarafından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı harekatına destek açıklaması geldi. OMÜ Senatosu yaptığı açıklamada, "Türkiye, terörist grupların ve destekçilerinin hem sınırlarımızın güvenliğini ve vatanımızı tehdit etmesini hem de bölge halkına zulüm uygulamasını asla kabul etmez" denildi.

OMÜ Senatosu'nun Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili yayınladığı açıklamada şu görüşlere yer verildi.

"Ülkemizin Suriye sınır bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG/DAEŞ’ten oluşan terör öbeklerini konuşlandırmak suretiyle ülkemizi terörize etmeye çalışanlara ve toprak bütünlüğümüze yönelik mütecaviz faaliyetlere girişenlere karşı Türk Silahlı Kuvvetleri 20 Ocak 2018 tarihinde “Zeytin Dalı Harekâtı”nı başlatmıştır.Türkiye, terörist grupların ve destekçilerinin hem sınırlarımızın güvenliğini ve vatanımızı tehdit etmesini hem de bölge halkına zulüm uygulamasını asla kabul etmez. Harekât süresince milletimizin huzuru, güvenliği, geleceği ve Devletimizin bekası için canlarını hiçe sayarak şehadete koşan askerlerimizi Türk Milleti bağrına basmaktadır. Bu vesile ile hakları asla ödenemeyecek olan gazi askerlerimize şifa, şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet ve şehitlerimizin aileleri ile milletimize de baş sağlığı dileriz. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Senatosu olarak Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma hakkının, millî iradenin, insani ve vicdani sorumluluğun vücut bulmuş hâli olan “Zeytin Dalı Harekâtı”nı ve bu kapsamda gerçekleştirilen operasyonları sonuna kadar destekliyoruz."
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ruhsatsız tabancasını temizleyen bir kişi kazara kendini vurdu

Samsun'da ruhsatsız tabancasını temizleyen bir kişi kazara kendini vurdu