19 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN OMÜ'DE 5 YIL GÖREV YAPAN PİLOT HAMDİ YILMAZ UÇAK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ

Samsun OMÜ'de 5 yıl görev yapan pilot Hamdi Yılmaz uçak kazasında hayatını kaybetti

Samsun OMÜ'ye bağlı UZAYTEM'de 5 yıl görev yapan pilot Hamdi Yılmaz, Aydın'da düşen eğitim uçağında hayatını kaybetti. Pilot Hamdi Yılmaz'ın düşen uçakta hayatını kaybetmesi OMÜ UZAYTEM'de büyük üzüntü yarattı.

20 Kasım 2018 Salı 15:45 GÜNCEL

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezinde (UZAYTEM) 5 yıl görev yapan pilot Hamdi Yılmaz, Aydın'dan havalanan eğitim uçağının düşmesi sonucu yaşamını yitirdi.


Aydın'da havalandıktan sonra düşen ve enkazı Aydın'ın Karacasu ilçesinde bulunan eğitim uçağının pilotu Hamdi Yılmaz'ın 5 yıl görev yaptığı Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezindeki (UZAYTEM) meslektaşları, yaşanan elim kazadan ve pilot Hamdi Yılmaz'ın hayatını kaybetmesinden duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Aydın Çıldır Havalimanı'ndaki THY Uçuş Akademisi'nde 8 ay önce göreve başlayan Hamdi Yılmaz'ın önceki görev yeri OMÜ UZAYTEM'de yas var.

UZAYTEM  Baş Uçuş Öğretmeni Aydın Alev Gökmen,  yaptığı açıklamada, pilot Hamdi Yılmaz'ın UZAYTEM'in kuruluşunda yer alan deneyimli bir pilot olduğunu söyledi.

Hamdi Yılmaz'ın düşen uçakta yaşamını yitirmesinden büyük üzüntü duyduklarını vurgulayan UZAYTEM  Baş Uçuş Öğretmeni Aydın Alev Gökmen, "Hepimizin, camiamızın başı sağ olsun, Hamdi hocamız UZAYTEM'in kuruluşundan beri yer alan, çok emeği geçen bir hocamızdı, 5 yıl burada görev yaptı. Çok üzgünüz." dedi.

Kendilerine gelen bilgilere göre kazanın meteorolojik şartlardan kaynaklandığı yönünde olduğuna işaret eden UZAYTEM  Baş Uçuş Öğretmeni Aydın Alev Gökmen, şunları dile getirdi:

"Hamdi hocamız bilgisi yüksek, tecrübeli, deneyimli bir hocaydı. Ama doğanın gücüyle bazen baş etmek gerçekten zor. Şuna eminiz ki Hamdi hoca şartları biliyordu. Büyük bir ihtimalle kurtarmaya çalıştı. Fakat doğanın gücüne bazen çok bilgili de olsanız karşı gelemiyorsunuz. Acımız büyük." 

UZAYTEM Uçuş Öğretmeni Zekeriya Atakul da acılarının büyük olduğunu belirterek, "Hamdi hoca benim ilk hocalarımdan biriydi. Ondan çok şey öğrendim. Çok tecrübeli, bilgili biriydi. Havacılığa görül vermiş birisiydi ama takdiriilahi, acımız büyük." diye konuştu.

Uçuş öğretmeni Cafer Akyürek de sözün bittiği yerde olduklarını, büyük üzüntü duyduklarını ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Hedef Halk Gazetesi Mustafa Demir olayında fena taklaya geldi

Samsun'da Hedef Halk Gazetesi Mustafa Demir olayında fena taklaya geldi