24 Eylül 2020 Perşembe

SAMSUN OMÜ'DE DOÇENTLİK VE DOKTOR ÖĞRETİM ÜYELİĞİ KADROLARINA YENİ İSİMLER ATANDI

Samsun OMÜ'de doçentlik ve doktor öğretim üyeliği kadrolarına yeni isimler atandı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) doçentlik ve doktor öğretim üyeliği kadrolarına yeni isimler atandı. OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, yeni atanan akademisyenlere "Üniversitemizin ve ülkemizin gelişmesi için proje üretmelisiniz" tavsiyesinde bulundu.

11 Ocak 2019 Cuma 19:11 GÜNCEL

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, doçentlik ve doktor öğretim üyeliği kadrolarına yeni atanan akademisyenleri Rektörlük Toplantı Salonunda ağırlayarak tebrik etti.


Samsun OMÜ'de gösterdikleri emek ve başarı sayesinde unvanlarını yükselten her bir akademisyeni kutlayan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, akademisyenlere başarılarının devamı temennisinde bulundu.

“Üniversiteye yeni şeyler katmanız bizim için önemli”
Yeni atanan akademisyenleri, üniversite için taze kan olarak nitelendiren Rektör Sait Bilgiç “Rektörlüğe atandığım günden itibaren yeni göreve başlayan akademisyenleri davet etmek bana onları tanıma, tebrik etme ve görüşlerimi kendileriyle paylaşma fırsatı veriyor. Öncelikle yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyorum. Hepiniz bu görevleri hak ederek ve alnınızın akıyla kazandınız. Bizim için önemli olan, kurumumuza gelen arkadaşlarımızın kuruma bir şeyler katabilmesi, Üniversiteyi bu noktaya taşıyanların emeğinin üstüne yeni bir şeyler ekleyebilmesidir. Bunu sağlayabilmek hem sizi mutlu edecek hem de kendinizi daha çok Üniversiteye ait hissettirecektir. Aidiyet duygusu görevinizi hakkıyla yapmak için çok önemli. Bu sebeple bu aidiyet duygusunu da yaratabilmek için Üniversitenin en üst yöneticisi olarak sizlerle buluşmak ve sizlerin dilek ve görüşlerini almak benim için çok önemli.” dedi.“İşini iyi yapan insanlar olmadan imkânların önemi yok”
Bu tür buluşmalarının farklı birimlerde görev yapan akademisyenlerin birbirleriyle tanışmalarına fırsat verdiğine dikkat çeken Rektör Bilgiç sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi “Sizlerle tanışmanın ve fikir alışverişinde bulunmanın bizlere de çok faydası oluyor. Bu sayede heyecanımızı daha yukarı taşımış oluyoruz. Nihayetinde Üniversitemizde fiziki imkânlar ve teçhizatımız ne kadar iyi olursa olsun işini iyi yapan bir insan olmadıktan sonra bunların hiçbir önemi kalmıyor. İşini heyecanla yapan biri şevksiz birinden çok daha faydalı olacaktır. Yeterliliğimiz, yetkinliğimiz ve insani özelliklerimiz önemli. Bunların sonucunda ortaya koyacağımız işin iyi olacağını düşünüyorum. İnşallah siz bu kuruma geldiğiniz, biz de verdiğimiz karar için mutluluk duyacağız.”

“Güvenilir ve dürüst olmalısınız”
Yeni atanan akademisyenlerden iki isteği olduğunun altını çizen Rektör Sait Bilgiç “İlk olarak rutinin dışına çıkarak öğrencileri etkileyebilmeli ve onlara rol model olmalısınız. Ayrıca güvenilir ve dürüst insanlar olmanız da çok önemli. Aksi takdirde adalet ve huzur kalmıyor. Hedefe ulaşmak için her yol mübah anlayışı ise insanı yoldan çıkarıyor. İlkelerimiz olmalı ve bu ilkelerin en önemlisi dürüstlük. Hayatta doğru kalabilmekten daha güzel bir şey yok.” değerlendirmesinde bulundu.

“Üniversitemizin ve ülkemizin gelişmesi için proje üretmelisiniz”
Akademisyenlerden ikinci isteğinin bilgi ve teknoloji üretecek projeler hazırlamaları olduğuna işaret eden Rektör Bilgiç “Üniversitemiz mevcut bütçesiyle temel ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Ancak üniversitelerin temel görevlerinden olan bilgi üretmek için mevcut kaynaklar yeterli olmayabiliyor. Bu kaynağı sağlamak da anlamlı, topluma yararı olacak iyi ve uzun soluklu projeler hazırlamakla mümkün. Üniversitemizin ve ülkemizin gelişmesi için bu projeler önemli yer tutuyor.” diye konuştu.

Üniversitenin akademisyenlere BAP projeleriyle destek olduğunu kaydeden Prof. Dr. Sait Bilgiç “Bu proje kaynakları daha çok tezler, eğitim ve öğretim altyapılarında kullanılıyor. Bu sebeple TÜBİTAK, AB gibi dış kaynaklı projelere ihtiyaç var.“ şeklinde konuştu.

“OMÜ-TTO’dan proje hazırlık sürecinde destek alabilirsiniz”
Proje hazırlamanın disiplin ve deneyim isteyen bir süreç olduğunu hatırlatan Rektör Bilgiç “Proje hazırlamak bir süre sonra proje hazırlama alışkanlığı da kazandırıyor. Biz, projesi olan akademisyenlerin bunu bir alışkanlık hâline getirdiğini gözlemledik. Yeter ki başlayın ve tekrar tekrar denemekten yılmayın.” dedi.

Akademisyenlerden birer proje sözü de alan Bilgiç, OMÜ-TTO’dan da proje hazırlama sürecinde maddi ve teknik anlamda destek alabileceklerinin altını çizdi.

Akademisyenlerle tek tek tanışan Rektör Sait Bilgiç’in, onların da dilek ve görüşlerini dinlemesinin ardından davet sona erdi.

OMÜ’de doçent ve doktor öğretim üyeliği kadrolarına yeni atanan akademisyenler:
Doç. Dr. İlker İlhanlı / Tıp Fakültesi - Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Berat Dilek Demirel / Tıp Fakültesi - Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Volkan Yeter / Tıp Fakültesi – Göz Hastalıkları Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Kıvanç Cengiz / Tıp Fakültesi - Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Servet Aker / Tıp Fakültesi - Tıp Eğitimi Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Deniz Kazanoğlu / Sağlık Bilimleri Fakültesi - Dil ve Konuşma Terapisi Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Şebnem Kurul / Sağlık Bilimleri Fakültesi - Ebelik Bölümü
Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Coşkun Us / Sağlık Bilimleri Fakültesi - Sağlık Yönetimi Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Meryem Vural batık / Eğitim Fakültesi - Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Safa Çelebi / Eğitim Fakültesi - Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Hasan Bulut / Fen Edebiyat Fakültesi - Risk Analizi Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Turgay Yazar / Fen Edebiyat Fakültesi - Türk İslam Sanatı Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Fatmagül Kale Özçelik / Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi - Genel Kamu Hukuku Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Serpil Kaptan / Mimarlık Fakültesi - İç Mimarlık Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Ali Kahramanoğlu / Bafra İşletme Fakültesi - Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP'den ihracı istenen Erhan Usta disiplin kuruluna 49 sayfalık savunma verdi

MHP'den ihracı istenen Erhan Usta disiplin kuruluna 49 sayfalık savunma verdi