02 Aralık 2021 Perşembe

SAMSUN OMÜ'DE SKANDAL ÜSTÜNE SKANDAL! SAHTE DİL PUANI İLE DOÇENT OLMUŞLAR

Samsun OMÜ'de skandal üstüne skandal! Sahte dil puanı ile doçent olmuşlar

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde(OMÜ) skandal üstüne skandal! Sahte dil puanı ile doçent olan bir akademisyenin unvanı alındı, bir doçente soruşturma açıldı, bir öğretim üyesinin ise görevine son verildi.

16 Ekim 2021 Cumartesi 17:17 GÜNCEL

Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesinde sahte dil puanı ile doçent olduğu iddia edilen bir öğretim üyesinin doçentlik unvanı geri alındı, bir yardımcı doçente soruşturma açıldı, hukuksuz olarak öğretim üyesi yapıldığı mahkemece tespit edilen bir akademisyen ise görevden alındı.


Samsun'da akademik skandal! Ondokuz Mayıs Üniversitesinde sahte dil puanları ile doçent olduğu gündeme gelen M.Ç ile Yardımcı Doçent Dr. V.E'ye Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı'ndan şok karar çıktı..

SAHTE DİL PUANI İDDİASI
Samsun OMÜ'de doçent olan Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi'nde Spor Yöneticisi Doç. Dr. M.Ç ile ilgili 'Sahte Dil Puanı' şikayeti yapıldı. 

Şikayet üzerine başlatılan hukuki soruşturmanın sonucunda Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı(ÜAK) M. Ç'nin doçentlik ünvanını geri aldı. OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi'nde görevli Yardımcı Doçent Dr. V.E ile ilgili ise aynı şikayet üzerine üniversitede soruşturma başlatıldı.

DİL PUANLARI GEÇERSİZ SAYILDI
Yüksek Öğretim Kurumu'nun (YÖK) M.Ç ve V.E'nin ÖSYM tarafından yapılan dil sınavlarında aldığı puanları geçersiz saydığı ve bir yıl önce iki akademisyene yeniden sınava girmeleri için yazılı tebligat yaptığı öğrenildi. 

M.Ç ve V.E'nin yazılı tebligata rağmen sınavlara girmedikleri belirlenirken, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin de bu nedenle iki akademisyen hakkında soruşturma başlattığı bildirildi. Soruşturma sonucunda M.Ç'nin doktora diploması ve doçentlik görevi Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı tarafından iptal edilirken Yardımcı Doçent V.E hakkında ise soruşturma başlatıldı.

MAHKEME ATAMAYI HUKUKSUZ BULDU 
V.E ile ilgili soruşturma halen devam ederken, üniversitede mahkeme kararı ile bir skandal daha ortaya çıktı. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde öğretim üyesi olarak atanan G.Ç ile ilgili, Samsun 2. İdare Mahkemesinden şok bir karar geldi. 

ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ GÖREVİNE SON VERDİ
Samsun OMÜ'de öğretim görevlisi P.A'nın açtığı davada, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümüne G.Ç'nin doktor öğretim üyesi olarak 07.01.2020 tarihinde yapılan atamasını mahkeme hukuksuz ve mevzuata aykırı buldu.

Açılan davada, Samsun 2. İdare Mahkemesi G.Ç'nin atamasının iptaline karar verirken, Samsun OMÜ yönetiminin de, mahkeme kararı sonrası M.Ç'nin görevine son verdiği öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Asdghhj

17 Ekim 2021 Pazar 12:06

Bu haberi yaptıran ahlaksızın kimlerle neler yaptığını, odasından çıkmadığı arkadaşlarının ahlaksızlıklarını bilmiyorsunuz tabi siz. Ayrıca bu haberi yaptıran onun yanındakilerin akademisyenlik adına gram bilgisi olmadığını başkalarının yazdığı çalışmalarla bir yerlere gelmeye çalıştıklarını bilmezsiniz... Muhtemelen yakında hepsini öğrenirsiniz

Mustafa Ilıcalı

17 Ekim 2021 Pazar 00:53

Türkiyede buna benzer bir çok haber duyuluyor. Bu işlerin bir sonu gelmeli artık. Eğer haber doğruysa vah halimize...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Nihat Soğuk cevap verir mi? Kaç akrabanız belediyede çalışıyor?

Nihat Soğuk cevap verir mi? Kaç akrabanız belediyede çalışıyor?