17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN OMÜ'DE YABANCI ÖĞRENCİYE WHATSAPP'TAN 'BOŞ GELME' MESAJI GÖNDERİLMİŞ

Samsun OMÜ'de yabancı öğrenciye WhatsApp'tan 'Boş gelme' mesajı gönderilmiş

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) yabancı öğrencilerin kayıt işlemlerinde sahte evraklar düzenlendiğinin gündeme gelmesi sonrası, kayıt yapan bazı görevlilerin öğrencilere WhatsApp'tan 'Boş gelme' mesajları gönderdiği de ortaya çıktı.

21 Eylül 2019 Cumartesi 12:20 GÜNCEL

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Uluslararası Öğrenci İşlerinde görev yapan bir kişinin, kayıt için gelecek olan yabancı bir öğrenciye WhatsApp'tan 'Boş gelme' mesajı gönderdiği ortaya çıktı.


Samsun OMÜ'de bir süre önce yabancı öğrenci kayıt işlemlerinde sahte evraklar düzenlendiği ve paraları alınan yabancı öğrencilerin mağdur edildikleri daha önce Samsun Kent Haber'de gündeme gelmişti. Yabancı öğrenci kayıt işlemleri ile ilgili bu kez de yine şaşkınlık yaratan bir olay daha ortaya çıktı. 

OMÜ'de Uluslararası Öğrenci İşlerinde görevli bir kişinin WhatsApp üzerinden yazıştığı yabancı bir öğrenciye "Boş gelme o zaman" mesajı attığı iddia edildi.

"Boş gelme o zaman" mesajının ne anlama geldiği, yabancı öğrenciden ne talep edildiği bilinmezken, yabancı öğrenci kayıt işlemlerinde öğrencilerle gereğinden fazla samimi ilişkiler kurulduğu, kayıt ve benzeri işlemler için WhatsApp üzerinden öğrencilerle ilginç ve farklı taleplerin yer aldığı dialoglara girildiği de iddialar arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

aydın bölükbaşı

24 Eylül 2019 Salı 10:15

bu kadın anladığım kadarı memur memur bu cesareti bulmuşsa amirlerini düşünemiyorum bile

mustafa dedim

02 Ekim 2019 Çarşamba 17:24

evet bende öyle tahmin ediyorum amirleri de bu işin içindedir bu işi tek yapamaz bir yerden kesin destek alıyordur ama büyük bir destek ama korkusu bile yok baksanıza ...........

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Tarsus İdman Yurdu'na gol oldu yağdı 5-0

Yılport Samsunspor Tarsus İdman Yurdu'na gol oldu yağdı 5-0