24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN POLİSİ, TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 173'İNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Samsun polisi, Türk Polis Teşkilatının 173'inci kuruluş yıl dönümünü kutladı

Samsun Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatının 173'üncü kuruluş yıl dönümü nedeni ile Atatürk Anıtına Çelenk bıraktı, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı ziyaret etti.

10 Nisan 2018 Salı 13:57 GÜNCEL

Samsun'da Türk Polis Teşkilatı'nın 173'inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve beraberinde ki emniyet mensupları Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. 


Samsun Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler, Atatürk Anıtı'nda düzenlenen tören ile Türk Polis Teşkilatı'nın 173'üncü kuruluş yıl dönümünü kutladı. Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Cihan Alagöz ve teşkilat mensupları, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı da makamında ziyaret etti.
 
Gerçekleşen ziyarette Samsun İl  Emniyet Müdürlüğü ve 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu adına polis okulu öğrencileri tarafından Samsun Valisi  Osman Kaymak’a çiçek takdim edildi. Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz burada yaptığı konuşmasında, ’’Bu gün Polis Teşkilatımızın  173. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Dün programlarımıza başladık. Bu gün de Atatürk Anıtı’na çelenk koyduktan sonra Sayın Valimiz ziyarete geldik. Ben Sayın Valimize teşkilatım ve şahsım adına burada çalıştığımız müddet boyunca bize gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı, teşkilatımıza, askerimize ve polisimize olan duyarlılığından dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Şu an Suriye’de, Kuzey Irak’ta ve yurt dışında görev yapan tüm polis ve silahlı kuvvetler mensuplarımıza kolaylıklar diliyorum. Allah onların ayaklarına taş değdirmesin. Gazilerimiz ve yaralılarımıza şifalar, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum" dedi.
 


Samsun Valisi Osman Kaymak'ta Türk Polis Teşkilatı'nın 173'inci kuruluş yıl dönümünü ile ilgili gerçekleşen ziyarette "Bu gün ülkemizde ve ilimizde bu vesileyle çeşitli programlar yapılıyor.  Bizler de bu vesileyle Polis Teşkilatımızın gününü kutluyoruz. Samsun Emniyetimizle ilgili asayiş hizmetlerini içerir zaman zaman açıklamalarımız oluyor. Ben dokuz aydır Samsun’da arkadaşlarımızla beraber çalışıyorum. Samsun Emniyeti’nden ve Polisi’nden çok memnunum. Gösterdikleri başarılardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Zaman zaman basında ilimizle ilgili çıkan haberler Samsun’da yaşanan olayların olduğundan çok daha fazla yaşandığı bir il algısı oluşturuyor. Şunu belirtmek isterim ki; Samsun’u Türkiye’deki suç oranları ile kıyasladığımızda 1 milyon 300 bin nüfusu ile Türkiye’nin 16. büyük ili olması konumuyla asayiş olayları sıralamasında bu oranların daha altındayız. Samsun Türkiye’deki eşdeğer bir büyük ilde yaşanan olaylar ne ise o sıradadır" diye konuştu.
 


Uyuşturucu ile mücadele konusunda Narkotik Şubesi'nin çalışmalarının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Samsun Valisi Osman Kaymak, "Uyuşturucu ile mücadele sadece polisiye tedbirlerle çözülecek şeyler değil. Bu konuda işin eğitim boyutu çok önemli. O anlamda da ciddi projeler hazırlıyoruz. Bu konuda velilerin, ailelerin, okulun ve kurumların hep birlikte çalışması lazım. Sonuçta Samsun polisi suçun önlenmesi ve huzurun sağlanması konusunda yoğun bir şekilde çalışıyor. Ben bu konuda mesleğinde tecrübeli olan başta Emniyet Müdürümüze ve teşkilatın her kademesindeki arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Emniyetimiz uyum içerisinde hemen hemen her olayı anında aydınlatıyor. Olayların aydınlanma oranı çok yüksek. İlimizde faili meçhul yok denecek kadar az. O anlamda Samsun polisi, Samsun halkının huzuru için gece gündüz, mesai gözetmeden çalışıyor. Samsunlular adına ilin valisi olarak hepsine tekrar teşekkür ediyorum. Onlar bizler rahat edelim diye aralıksız görevdeler. Onun için Samsun polisi, Türk polisi her şeyin en iyisine layıktır.  En iyi binalarda, en iyi yerlerde kalmalı. Sosyal hakları en iyi olmalı. O anlamda biz polisimize minnettarız, Allah onları korusun ve kollasın." dedi.
 


Afrin’in kurtuluşunda Özel Harekat Polisimizin söylediği marşta ‘Afrin’de, Nusaybin’de, Mardin’de, Cizre’de, Her Zaman ve Her Yerde Özel Harekat' sözlerinin çok doğru olduğunu belirten Vali Osman Kaymak şunları dile getirdi.
"Biz polisimizi gerçekten sıkıntının olduğu yerde görüyorsak, onun için polisimizin maaşı ve diğer sağlanan şartlarınında en iyisi olması lazım. Çünkü canını ortaya koyarak görev yapılan askerlik ve polislikten başka meslek yok. O anlamda onlar bizler için canlarını ortaya koyarak fedakarca görev yapıyorlarsa, biz de Türk Milleti olarak onlara minnettarız. Hepsine çok teşekkür diyoruz. Allah onları kazadan ve beladan korusun. Allah ülkemizin birliğini, dirliğini ve huzurunu bozmasın diyorum. Tekrar tüm polislerimizin polis gününü kutluyorum. Bu vesileyle bütün gazilerimize ve yaralılarımıza şifalar, şehitlerimize rahmet diliyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan Samsun polisine övgüler yağdı

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan Samsun polisine övgüler yağdı