17 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN, RUSLAR GELSİN DİYE 808 BİN LİRA PARA HARCADI AMA ARAP TURİSTLER GELDİ

Samsun, Ruslar gelsin diye 808 bin lira para harcadı ama Arap turistler geldi

Samsun ile Rusya'nın Krasnador kenti arasında turizmi canlandırmak amacı ile düzenlenen uçak seferlerinin boş koltukları için ve Samsun'a gelen Rus kadın bloggerlara 808 bin lira harcama yapıldığı ancak Rus turistler yerine Samsun'a Arap turistlerin geldiği öğrenildi.

31 Mayıs 2019 Cuma 16:17 GÜNCEL

Samsun ile Krasnador kenti arasında turizm ilişkilerini güçlendirmek amacı ile düzenlenen uçak seferlerinde boş koltuklar ve tanıtım için Samsun'a gelen Rus kadın bloggerlara 808 bin TL ödeme yapıldı.


Rusya'nın Krasnador kenti ile Samsun arasında geçtiğimiz yıllarda yapılan uçak seferleri için boş koltuklara da ödeme tahahütünde bulunulduğu gündeme geldi. Rusların Samsun'a gelmesi için Rus kadın bloggerlar kente davet edilirken, kadın bloggerların kaldıkları otelde çekinerek sosyal medyada yayınladıkları fotoğraflar ise tartışma konusu olmuştu.

Rusların Samsun'a gelmesi için yapılan çalışmaya rağmen Samsun'a Rusların değil daha çok Arap turistlerin geldiği ortaya çıkarken, Krasnador seferleri kapsamında ise Samsun'dan bu kente gidenlerin sayısında artış olduğu görüldü. Verilen taahhüt kapsamında Krasnador uçak seferleri için boş koltukların da gidiş-geliş olmak üzere Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ödendiği geçtiğimiz aylarda yapılan meclis toplantısında ortaya çıkmıştı.

Samsun'a gelen Rus bloggerların çekindikleri olay fotoğraflar gündem olurken, Rus kanadından Samsun'a istenilen sayıda turist gelmemesi, aksine Samsun'dan Rusya'nın Krasnador kentine gidişlerin olması da dikkati çekti. Krasnador kentinde yapılan tanıtımlarda Ruslar Samsun'a davet edilmesine rağmen  Samsun'un turizm açısından kazançlı çıkması gereken bir çalışmada, Samsun'da gidişlerin olması nedeni ile Ruslar kazançlı çıkmış oldu.. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir'de daire başkanlarından isim isim kimler gitti, kimler kaldı, kimler geldi

Samsun Büyükşehir'de daire başkanlarından isim isim kimler gitti, kimler kaldı, kimler geldi