30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN SAĞLIK İL MÜDÜRÜ UÇAKLA GÖTÜRÜLDÜ YER YOK DENİLEN VATANDAŞ İSE ÖLDÜ İDDİASI

Samsun Sağlık İl Müdürü uçakla götürüldü yer yok denilen vatandaş ise öldü iddiası

Samsun'da flaş iddia.. Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç'un tedavi için özel uçakla Ankara'ya götürüldüğü, bir vatandaşa ise hastanede yer yok denildiği ve o vatandaşın hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

26 Şubat 2021 Cuma 13:49 GÜNCEL

Samsun Sağlık İl Müdürü uçakla götürüldü yer yok denilen vatandaş ise öldü iddiası. Samsun'da Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç'un Covid-19 tedavisi için bakanlığın uçağı ile Ankara'ya götürülmesi ile ilgili tartışmalar sürüyor.


Samsun'da bir süre önce Covid-19'a yakalandığı açıklanan ve Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, tedavisi Samsun'da devam ederken Sağlık Bakanlığının ambulans uçağı ile Ankara'ya götürülmüştü. Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç'un bakanlığa ait uçak ile Samsun'dan alınarak tedavi için Ankara'ya götürülmesi ise tartışmalara neden olmuştu.

Sağlık İl Müdürü Oruç önceki gün Ankara'da süren tedavisinin tamamlandığını ve taburcu olduğunu duyurmuş, AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mahmut İşbilir ise İl Müdürü Muhammet Ali Oruç'a tepki göstermişti. AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu üyesi İşbilir, Sağlık İl Müdürü Oruç'u "Müdürüm geçmiş olsun. Allah şifalar versin. Lakin bu şehirde emrinizde bunca kamu hastaneleri varken şehrinizin Sağlık İl Müdürü olarak ambulans uçak ile Ankara'ya tedaviye gitmeniz manidar" diyerek eleştirmişti. İşbilir'in bu eleştirisi sonrası Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç'un Kovid tedavisi için Samsun'dan alınarak uçak ile Ankara'ya götürülmesi tartışmalara neden oldu.Bu tartışmalar sürerken gazeteci Oktay Öztürk, farklı bir iddiayı haberleştirerek, 'Vatandaşa hastanede yer yok Sağlık İl Müdürüne özel muamele' başlığı ile bir haber yayınladı. Gazeteci Oktay Öztürk, bakanlığk uçağı ile Ankara'ya götürülerek tedavi edilen Sağlık İl Müdürü Oruç'un görev yaptığı Samsun'da Abdullah Tığ isimli bir vatandaşın Korona Virüse yakalandığını yazarak, "Abdullah amca kimsesi yoktu. Samsusn'da yaşlı ve kimsesiz Abdullah Tığ ve eşi Korona Virüse yakalandı. Abdullah amcanın durumu ağırlaşması üzerine 3 kez acile kaldırıldı. Yoğun bakımda yer yok diyerek evine gönderildi. Ertesi gün hayatını kaybetti" dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cem

27 Şubat 2021 Cumartesi 23:05

bu müdür 1 dakka bu ilde müdürlük yapmamamalı

Mehmet

27 Şubat 2021 Cumartesi 10:19

Müdürün acilen istifası alınmalı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

KÖYTÜR'e üretim yapan milyonluk kümesler yok pahasına satılmaya başlandı

KÖYTÜR'e üretim yapan milyonluk kümesler yok pahasına satılmaya başlandı