25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN SAĞLIK MÜDÜRÜ UYARDI! PANDEMİ BİTMEDİ KURBAN BAYRAMINDA BUNLARI SAKIN YAPMAYIN

Samsun Sağlık Müdürü uyardı! Pandemi bitmedi kurban bayramında bunları sakın yapmayın

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, pandeminin bitmediğine dikkat çekti, Kurban Bayramında yapılmaması gerekenleri açıkladı.

30 Temmuz 2020 Perşembe 15:10 GÜNCEL

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, kış aylarında Korona Virüs vaka sayısında artış olmaması için Kurban Bayramında dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili açıklama yaptı.


Kurban Bayramında Korona Virüs tedbir ve uyarılarına dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatan Muhammet Ali Oruç, pandeminin bitmediğine dikkati çekti.

Kurban alım ve satım yerlerinde sosyal mesafeye dikkat edilmesi, el temasından kaçınılması ve maske kuralına uyulması gerektiğini hatırlatan Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç, bayramlaşmaların ise aile ziyaretleri ile değil telefonla görüntülü olarak yapılmasını istedi.

Kurban Bayramının KoronaVirüs ile mücadele kritik bir eşik olduğuna dikkati çeken Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç, kış aylarında artan vaka sayılarıyla karşılaşmamak için, şu an yapacaklarımızın büyük önemi olacağını, bunun içinde özellikle bu bayram mümkün olduğu kadar telefonla görüntülü olarak, yakın temas kurmadan bayramlaşmamız gerektiğini; okulların sağlıklı bir şekilde açılması dâhil önümüzdeki aylarda hayatımızı etkileyecek bütün süreçleri bu kritik dönemlerdeki hareketlerimizin belirleyeceğini vurguladı. 

Sağlık İl Müdürü Oruç, Samsun’daki vakaların yüzde 60 – 70'inin yakın akrabaların tedbirlere dikkat etmeden bir arada zaman geçirmesinden ortaya çıkan, aile içi bulaş olduğunu, bu nedenle kurban bayramında en çok dikkat edilmesi gereken noktanın aile içinde virüsün yayılımının engellenmesi olduğunu vurguladı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMPA Otomotiv çıkartılan işçilerle ilgili açıklama yaptı!

SAMPA Otomotiv çıkartılan işçilerle ilgili açıklama yaptı!