22 Ocak 2022 Cumartesi

SAMSUN SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI İLYAS BİÇER, SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI AÇIKLADI

Samsun Sağlık-Sen Şube Başkanı İlyas Biçer, sağlık çalışanlarının sorunlarını açıkladı

Samsun Sağlık-Sen Şube Başkanı İlyas Biçer, düzenlediği basın toplantısında sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde iş yükü altında ezildiğini söyleyerek "Yorulduk, bezdik" dedi.

23 Ekim 2021 Cumartesi 15:29 GÜNCEL

Samsun Sağlık-Sen Şube Başkanı İlyas Biçer, Kahve Nefes'te basın mensupları ile bir araya gelerek sağlık çalışanlarının sorunlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.


Sağlık-Sen Samsun Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ile basın mensuplarının katıldığı basın açıklamasında İlyas Biçer, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutlayarak, sağlık çalışanlarının sorunları ile ilgili bilgiler verdi.

Sendika Başkanı İlyas Biçer, 6'ıncı dönem toplu sözleşme görüşmelerinde hem memurlar hem de sağlık çalışanları adına tarihi kazanımlar elde ettiklerini belirterek, "Önümüzde hala sağlık çalışanlarımızın halledilmesi gereken büyük sorunları var. Bu sorunların başında sağlık çalışanlarının istihdam sorunu gelmektedir. Pandeminin yükü altında ezilen sağlık çalışanlarımız bir çok birimde yaşanan sağlık çalışanı eksikliği nedeniyle gücünün çok ötesinde bir çaba göstermek zorunda kalmaktadır. Bir yandan pandemi bir yandan bitmek bilmeyen iş yükü altında ezilen çalışanlarımız yorulmuş, bezmiş ve artık motivasyonlarını kaybetme noktasına gelmiş durumdadır. Bu nedenle öncelikle çalışanlarımızın omuzlarındaki her gün artan bu yükün hafifletilmesi için kamuda sağlık çalışanı istihdamı acilen arttırılmalıdır. On binlerce sağlık çalışanı atama beklemektedir. İvedilikle yeni sağlık çalışanı atamaları yapılmalı, hem sağlık çalışanlarımızın üzerinden yük alınmalı hem de yıllardır atama bekleyen sağlık mezunlarımız mesleklerini yapma şansına kavuşmalıdır" dedi.

Sağlık çalışanlarının ayrıca döner sermaye sistemi ve 3600 ek gösterge konularında yaşanan sorunlarının da masaya yatırılması gerektiğinin altını çizen Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biçer, döner sermayeye bağlı ücret adaletsizliğinin giderilmesi gerektiğini dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz Şırnak'ta konuştu! Belediyeler halkı kucaklayan yapıda olmalı

Yusuf Ziya Yılmaz Şırnak'ta konuştu! Belediyeler halkı kucaklayan yapıda olmalı