18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN SAHİL YOLUNDA BULUNAN FAYTONLAR VE SÜRÜCÜLERİ ŞİKAYET KONUSU

Samsun Sahil Yolunda bulunan faytonlar ve sürücüleri şikayet konusu

Samsun Sahil Yolunda bulunan faytonlar ve sürücüleri şikayet konusu.. Sahil Yolunda yer alan nostaljik fayton sürücülerinin çevreye rahatsızlık vermesi tepkilere neden oluyor.

02 Ağustos 2021 Pazartesi 22:56 GÜNCEL

Samsun Sahil Yoluna yaz ayı sebebi ile serinlemek ve hava almak için giden vatandaşlar burada bulunan fayton sürücülerinden dertli.


Fayton sürücülerinin yüksek ses müzik açtıkları, gelen müşterileri atletle karşıladıkları, Sahil Yolunun atlar nedeniyle idrar koktuğu gibi şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, yetkilileri göreve çağırdı. Faytonlar boşken sürücülerin atları yolda koşturarak hız yaptıklarını belirten vatandaşlar, "Sahil Yoluna ailesi ile çoluğu çocuğu ile gidenler var. Boş faytonlarda atları koşturuyorlar. Bu atlar ya da fayton burada ailesi ile gezen bir çocuğa çarpabilir. Fayton sürücüleri hız yaparken önlerine çıkan insanları da ya bağırarak ya da faytondan çan çalarak uyarmaya çalışıyor. Bir anlık dalgınlık her türlü tehlikeye davetiye çıkartabilir. Atletlerle insanları karşılıyorlar. Biz Sahil Yoluna biraz olsun kafa dinlemeye ve ailelerimizle birlikte gezmeye geliyoruz. Fakat bazı faytoncular yüksek sesle müzik açıyorlar. Bu da ciddi anlamda rahatsızlık veriyor. Yetkililer bu faytonculara ya çeki düzen versin ya da artık bu faytonlar buradan kaldırılsın. Zira atlara da yazık" dediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Adnan Ölmez Fildişi Cumhuriyeti Fahri Konsolosu oldu! Samsun'a konsolosluk açılıyor

Adnan Ölmez Fildişi Cumhuriyeti Fahri Konsolosu oldu! Samsun'a konsolosluk açılıyor