16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN SAHRA SIHHİYE GÖKBERK KIŞLASINDA 421 ER VE ERBAŞ YEMİN ETTİ

Samsun Sahra Sıhhiye Gökberk Kışlasında 421 er ve erbaş yemin etti

Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlasında düzenlenen törende 421 er ve erbaş yemin etti.

06 Nisan 2018 Cuma 20:33 GÜNCEL

Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlasında, 1998/1 tertip ikinci kademe 421 er ve erbaş, yemin etti.


Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlasında düzenlenen yemin töreninde birliğe erken teslim olanlar yaş kütüğüne plaket çaktı, çocukları gibi acemi eğitimini Gökberk Kışlasında tamamlayan 3 askerin babasına da törende katılım belgesi verildi.

Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Piyade Alpay Recep Ali Üstün, burada yaptığı konuşmada, vatan, Cumhuriyet ve vazife uğruna seve seve canlarını vermeye yemin eden Mehmetçik'in yeminine sadık kalacağına inancının tam olduğunu söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü Atatürkçü düşünce sisteminden aldığını belirten Üstün, "Türk askeri olmak bir onurdur. Askerlik göreviniz ileride çocuklarınıza ve torunlarınıza bırakacağınız manevi bir mirastır. Silahlı Kuvvetlerimiz, en genç Mehmetçikleri olan sizlere güveniyor. İyi birer asker olacağınıza yürekten inanıyorum." dedi.

Tören, resmi geçidin ardından askerlerle ailelerin kucaklaşmasıyla sona erdi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Krasnodar'dan gelen Ruslar Samsun'a hayran kaldı

Krasnodar'dan gelen Ruslar Samsun'a hayran kaldı