25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMSUN SAHRA SIHHİYE OKULUNDA 226 ACEMİ ER İÇİN YEMİN TÖRENİ DÜZENLENDİ

Samsun Sahra Sıhhiye Okulunda 226 acemi er için yemin töreni düzenlendi

SamsunSahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlasında 1997/4 tertip bin 226 er vatan, cumhuriyet ve vazife uğruna seve seve canlarını vermeye yemin etti.

24 Kasım 2017 Cuma 15:11 GÜNCEL

Samsun'da 1997/4 tertip bin 226 acemi er için Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlası'nda yemin töreni düzenlendi.


Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlası'nda düzenlenen yemin törende acemi erlerin yemin etmesinin ardından birliğe erken teslim olanlar, yaş kütüğüne plaket çaktı, çocukları gibi acemi eğitimini Gökberk Kışlası'nda tamamlayan 5 askerin babasına katılım belgesi verildi.

Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Topçu Alpay Recep Ali Üstün, burada yaptığı konuşmada, vatan, cumhuriyet ve vazife uğruna seve seve canlarını vermeye yemin eden Mehmetçik'in yeminine sadık kalacağına inancının tam olduğunu söyledi.Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü Atatürkçü düşünce sisteminden aldığını belirten Üstün, "Türk askeri olmak bir onurdur. Askerlik göreviniz ileride çocuklarınıza ve torunlarınıza bırakacağınız manevi bir mirastır. Silahlı Kuvvetlerimiz, en genç Mehmetçikleri olan sizlere güveniyor, iyi birer asker olacağınıza yürekten inanıyorum." dedi. 

Konuşmanın ardından tören geçişi yapıldı. Askerlerle ailelerin kucaklaşmasının ardından tören sona erdi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da öğretmen Merve Mercan Çelik Öğretmen Gününde son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da öğretmen Merve Mercan Çelik Öğretmen Gününde son yolculuğuna uğurlandı