25 Mayıs 2020 Pazartesi

SAMSUN SAMSUN OLALI BÖYLE ZULÜM GÖRMEDİ! TRAFİK FELÇ OLDU

Samsun Samsun olalı böyle zulüm görmedi! Trafik felç oldu

Samsun'da Pazar günü Falcon Fest triatlon yarışları ve KPSS sınavının aynı güne denk gelmesi nedeniyle şehirde araç trafiği kilitlenirken, yaşanan olay "Samsun Samsun olayı böyle zulüm görmedi" dedirtti.

06 Ağustos 2018 Pazartesi 12:02 GÜNCEL

Samsun'da Pazar günü gerçekleşen KPSS sınavı ve Falcon Fest kapsamında düzenlenen triatlon yarışları nedeniyle Atakum ilçesinde araç trafiği adeta felç oldu.


Samsun'da Falcon Fest triatlon yarışları ve KPSS sınavının Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle şehir için trafiği deyim yerindeyse adeta felç oldu.

Samsun'da düzenlenen Falcon Fest triatlon yarışlarının, KPSS sınavının yapılacağı  Pazar günü gerçekleştirilmesi Atakum ilçesinde araç trafiğinin kilitlenmesine neden olurken, araç sürücüleri yollarda saatlerce beklemek zorunda kaldı. Trafiğin kilitlenmesine tepki gösteren araç sürücüleri, duruma adeta isyan etti. 
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde KPSS sınavına girecek olan adaylar sınava yetişmeye çalışırken, Falcon Fest triatlon yarışları sebebiyle kilitlenen trafikte mahsur kalan adaylar KPSS sınav saatini kaçırdı.  KPSS sınavına giremeyen adaylar, Falcon Fest triatlon yarışları nedeniyle araç trafiğinin kilitlenmesine tepki gösterdi.

SAMSUN VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI
Samsun Valisi Osman Kaymak, sosyal medya hesabından gün içinde kentte trafikte yaşanan aksamanın nedeni açıklayarak, benzer olayların yaşanmaması için daha fazla hassasiyet gösterilmesi hususunda gerekli talimatları verdiğini bildirdi.

Kaymak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kent içi trafiğinde yaşanan trafik sıkışıklığa değindi. 

Paylaşımında bugün düzenlenen Falcon Fest'in sahil şeridinde beklenenden çok daha yoğun bir trafiğe neden olduğunun görüldüğünü dile getiren Kaymak, "Konuyla ilgili emniyet yetkililerimizle görüştüm. Etkinlik alanı daraltıldı, trafiği rahatlatacak tedbirler alındı. Mağdur olan tüm vatandaşlarımıza sabırları için teşekkür ediyorum. Benzer olayların yaşanmaması için daha fazla hassasiyet gösterilmesi hususunda gerekli talimatları verdim." ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Kaymak, Pazar günü mağdur olan sürücülere sabırları için teşekkür etti

Samsun Valisi Kaymak, Pazar günü mağdur olan sürücülere sabırları için teşekkür etti