31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN SAMULAŞ A.Ş'DE ALINAN GREV KARARINDA YENİ GELİŞME

Samsun SAMULAŞ A.Ş'de alınan grev kararında yeni gelişme

Samsun SAMULAŞ A.Ş'de alınan grev kararında yeni gelişme. Grev kararı alan Demiryol-İş Sendikası ile SAMULAŞ A.Ş arasında uzlaşma sağlandı.

14 Aralık 2020 Pazartesi 12:54 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden SAMULAŞ A.Ş'de grev kararı alan Demiryol-İş Sendikası, işveren ile uzlaşma sağlandığını duyurdu.


SAMULAŞ A.Ş'de bir süre önce toplu iş sözlemesi görüşmelerinin ikramiyelerle ilgili sürecinde yaşanan uzlaşmazlık sebebi ile Demiryol-İş Sendikası grev kararı almıştı. Grevin hayata geçmesi durumunda Samsun'da SAMULAŞ'a bağlı tramvay ve halk otobüsü seferlerinin duracağı açıklanmıştı.

Alınan grev kararı ile ilgili yaşanan yeni gelişmede ise tarafların uzlaştığı bildirildi. Demiryol-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Zeki Seyhan, SAMULAŞ A.Ş ile bir anlaşmaya vardıklarını bu anlaşma nedeniyle grev kararının ertelendiğini belirterek, "SAMULAŞ ile olan anlaşmazlığımız ücretler ve ikramiye konusundaydı. Bu konularda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile yeniden görüşüldü. Arzu edilen seviyede iyileştirme yapılarak bir sonuca varıldı. Salı ve Çarşamba günü içinde görüşmelerimiz devam edecek ve sözleşmeyi tamamlayacağız. Bu sürecin greve gidilmeden çözüme kavuşmasını sağlayan Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir, SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve sendikamız genel merkez yöneticilerine teşekkür ediyoruz" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yine intihar! Salıpazarı ilçesinde bir kişi kendini iple astı

Samsun'da yine intihar! Salıpazarı ilçesinde bir kişi kendini iple astı