22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN SASKİ 1 MİLYON NÜFUSA 1274 TAKİPÇİLİ TWİTTER SAYFASINDAN AÇIKLAMA YAPTI

Samsun SASKİ 1 milyon nüfusa 1274 takipçili Twitter sayfasından açıklama yaptı

Samsun SASKİ, 1 milyon nüfuslu Samsun'a, bazı mahallelerde yaşanan su sorunu ile ilgili 1274 takipçisi bulunan Twitter sayfasından kamuoyu açıklaması yaparak güldürdü.

19 Ağustos 2020 Çarşamba 13:02 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesine bağlı Örencik mahallesinde yıllardır su olmadığı ancak mahallede yaşayan vatandaşların su aboneliklerinin olduğu ve her ay su faturası ödedikleri yönündeki haberimiz ile ilgili SASKİ'den fıkra gibi bir açıklama geldi.


Samsun SASKİ, Bafra ilçesine bağlı Örencik mahallesinde ki su sorunu ile ilgili yayınladığımız haber için, haberin muhatabı olan Samsun Kent Haber'e ya da aynı haberi yayınlayan yayın organlarına açıklama göndermek yerine, Twitter sayfasından 'Kamuoyu Açıklaması' adı altında bir açıklama yayınladı. 

1 milyon nüfuslu Samsun'da, böylesi önemli konularda 1274 takipçisi bulunan Twitter sayfasından açıklama yaparak, sorunu ve meseleyi çözdüğünü düşünen SASKİ, bu enformasyon yöntemi ile de güldürdü.

Kamuoyu açıklaması adı üstünde tüm kamuoyunun bilgilenmesi için yapılır.. Ancak SASKİ, sanki 1 milyon, 2 milyon takipçisi varmış gibi, 1274 kişinin takip ettiği Twitter sayfasından Örencik mahallesi ve diğer mahallelerde yaşanan su sorunu konusuna yönelik açıklama yaptı. Bizim dahi haberimizin olmadığı, tesadüfen öğrendiğimiz bu açıklamadan, kamuoyunun nasıl ve ne şekilde haberdar olmasını beklediler doğrusu anlamakta da güçlük çekiyoruz. YAPMANIZ GEREKEN..
Sayın SASKİ yetkilileri, su sorunu ve benzeri konularda haber siteleri ve gazetelerde yayımlanan haberlere lütfen direkt olarak ilgili basın yayın organına yada Samsun'da ki tüm basın yayın organlarına açıklama gönderiniz. Bu alt yapınız elbette vardır. Köyünde yada mahallesinde acaba su sorunumuz ne zaman çözülecek diye merak eden yaşlı insanlar, sizin Twitter sayfanızı bilmez. Kaldı ki hiç bir vatandaşta ve basın yayın organı da acaba SASKİ bir açıklama yaptı mı diye sizin Twitter sayfanızı gün aşırı takip etmez. Bu iletişim yolu yanlıştır. Basın yayın kuruluşu olarak biz dahi açıklamanızdan tesadüfen haberdar oluyorsak gerisini siz düşünün.. Twitter sayfanızdan açıklama yapabilirsiniz ancak bu konuda basın yayın organlarını da bilgilendirmek zorundasınız.  Aksi takdirde Twitter sayfanızdan yaptığını açıklamaları sadece kendiniz görür kendiniz okursunuz..

Bafra ilçesi Örencik mahallesinin su sorunu meselesine dönecek olur isek, SASKİ'nin Twitter sayfasından yaptığı ve bizimde bu açıklamadan bir gün sonra haberdar olduğumuz açıklamaya göre Bafra ilçesinde Gökçeağaç, Azay, Keresteci, Barış, Eldavut, Kamberli, Kuşluğan, Selemelik, Terzili, Çataltepe, Dedeli, Gökçekent, Gökçesu, Hacıoğlu, Hıdırellez, İlyaslı, Kozağzı, Müstecep, Ortadurak, Örencik, Paşaşeyh, Türkköyü, Yağmurca, Yörgüç, Akgüney ve Yeşilköy mahallelerinin su sorununun Kasım 2020 tarihinde çözülmesi bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Samsun Kent Haber

19 Ağustos 2020 Çarşamba 15:34

Samsunlu zekidir.. Ne anlatmaya çalıştığımızı anlar.. Ama siz anlamamışsınız belli. Bu paylaşımı yaptıktan iki sonra biz bu bilgilerin paylaşıldığını bazı gazetelerde haber olunca fark ettik bu bir. SASKİ yada diğer kurumların enformasyon ağı güçlü olmak zorundadır bu da iki.. Twitterdan açıklamasını yine yapsın ama basını da aktif kullanın diyoruz bu da üç.. Anladın mı!

Samsunlu

19 Ağustos 2020 Çarşamba 14:47

Yoo baya sizde okumuşsunuz. Mılyon takipçisi olsa ne zar

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik İlçe Tarım Müdürü haksız harcırah iddiasının muhatabı personeli ile pikniğe çıktı

Canik İlçe Tarım Müdürü haksız harcırah iddiasının muhatabı personeli ile pikniğe çıktı