29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN SASKİ BELEDİYEVLERİ KAVŞAĞINDA YAĞMUR SUYU ANA HAT ÇALIŞMASINI TAMAMLADI

Samsun SASKİ Belediyevleri Kavşağında yağmur suyu ana hat çalışmasını tamamladı

Samsun'un Canik ilçesi Belediye Evleri Kavşağında SASKİ tarafından yapılan yağmur suyu ve kanalizasyonun ana hat çalışması tamamlandı. Canik Belediye Evleri Kavşağında yağmur suyu baskınları tarih olacak.

01 Ekim 2021 Cuma 16:43 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, Canik İlçesi Karşıyaka Mahallesi’nde yağmur suyu ve kanalizasyonun ana hat çalışmasını tamamladı. 


Bu proje ile yağmur sonrası meydana gelebilecek su baskınlarının önüne geçilecek. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 17 ilçenin tamamında altyapı çalışmalarının sürdüğünü ifade ederek, hem kırsalda hem de kent merkezinde SASKİ ekiplerinin yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Canik İlçesi Belediye Evleri Kavşağı’ndaki Yağmur Suyu Kolektör Hattı projesinin ana hattını tamamladı. Canik ilçesinde yağmur suyu kanalı, karayolu, demiryolu ve tramvay yolu altından geçirildi. Samsun SASKİ'nin yürüttüğü çalışma kapsamında Karşıyaka Mahallesi'nde, Kırıkkale Sokak'tan başlayıp İpsala Sokak boyunca devam eden güzergahta, yağmur sonrasında meydana gelen su baskınları da artık bu proje sayesinde ortadan kalkacak.  Canik ilçesinde yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışması kapsamında hattaki borular yenilendi. 

Yaklaşık 1.5 milyon maliyetli proje kapsamında yağmur suyu hattı için 421 metre uzunluğunda 1200 milimetre çapında, beton boru ile yine kanalizasyon hattı için 781 metrelik 300 milimetre çapında hat döşenecek. Yapılan çalışma ile özellikle yağmur suyu hattının kapasitesinin 3 kat artırıldığı, böylece su baskını riskinin de ortadan kaldırıldığı belirtildi. Yağmur suyu hattı, daha sonra İlkadım Bulvarı'na paralel olarak bulunan Yağmur Suyu Kolektör Hattı'na bağlanacak. Canik ilçesinde yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmasının tamamlanmasının ardından güzergahta ızgara çalışması da yapılacak.

Canik ilçesinde SASKİ tarafından yapılan alt yapı çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 17 ilçenin tamamında altyapı çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Hem kırsalda hem de kent merkezinde SASKİ ekiplerinin yoğun bir şekilde çalıştığını söyleyen Başkan Demir, "Canik ilçemizde yapılan bu çalışma bölgedeki su baskınlarının önüne geçecek. Tüm derdimiz Samsun'da altyapı probleminin kalmadığı ortamı temin etmek. Samsun’un merkezinden en ücra köşelerine kadar altyapı hizmetlerini ulaştıracağız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da açılan 2'inci Kitap Günlerinde ünlü yazarlar okurlarıyla buluşacak

Samsun'da açılan 2'inci Kitap Günlerinde ünlü yazarlar okurlarıyla buluşacak