04 Aralık 2020 Cuma

SAMSUN SASKİ MÜDÜRÜ AYLARDIR ÖDEME YAPMADIĞI FİRMALARIN SAHİPLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

Samsun SASKİ Müdürü aylardır ödeme yapmadığı firmaların sahipleri ile toplantı yaptı

Samsun SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, aylardır ödeme alamadığı için iflas durumuna gelen müteahhit firmaların sahipleri ile toplantı yaparak, durdurdukları işlere devam etmelerini istedi.

03 Ekim 2019 Perşembe 00:33 GÜNCEL

Samsun SASKi Genel Müdürü Fatih Yıldız, kurumdan aylardır ödeme alamayan firmaların iflasın eşiğine geldiği yönünde Samsun Kent Haber'in yayınladığı haberin ardından firma sahipleri ile toplantı yaptı.


SASKİ binasında müteahhitlik firmaların sahipleri ile bir araya gelen Genel Müdür Fatih Yıldız'ın yaşanan ödeme sorunu ve diğer konularda bilgiler verdiği öğrenildi. SASKİ'den iş yapmalarına rağmen aylardır ödeme alamayan firmaların, iflas durumuna geldiği ve firma sahiplerinin yaşadıkları soruna çare bulmak için görüşme talebinde bulundukları ancak kurum yetkililerinin bu isteklere olumsuz yanıt verdiği iddiaları gündeme gelmişti. 

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili yayınladığımız haberin ardından SASKİ Genel Müdürü Yıldız'ın ödeme alamayan firmaların sahipleri ile biraraya gelerek toplantı yapması dikkati çekerken, bu toplantıda firma sahiplerine ödemelerin ne zaman yapılacağı konusunda ise yine bilgi verilmediği gündeme geldi.

SASKİ Genel Müdürü Yıldız'ın toplantıya katılan firma sahiplerine, alacaklarını alamadıkları için yaptıkları işleri durduran firmalardan başladıkları işi bitirmelerini istediği öne sürüldü. 

Yapılan toplantının asıl amacının, ödeme alamadığı için iş durduran firmaları, işleri bitirmeleri yönünde ikna etme olduğu da ileri sürülürken, SASKİ Genel Müdürü Yıldız'ın firma sahiplerine, "Korkmayın paranız ödenecek. Durdurduğunuz işleri yapmaya devam edin" dediği gündeme geldi.Öte yandan ödeme alamadığı için zor durumda kalan ve iflas durumuna geldiği ileri sürülen firmalarla yapılan toplantı ile ilgili SASKİ'nin Facebook sayfasında paylaştığı bilgiler ve fotoğraflarda dikkati çekti.

Firma sahipleri ile yapılan toplantıya ait fotoğraflarla birlikte "BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ SAMSUN İÇİN.. SASKİ Genel Müdürlüğü paydaşlarımızdan Yapı Müteahhitleri ile yapmış olduğumuz toplantı çok verimli geçti. Çözüm ortaklarımız olan müteahhitlerimizin devam eden işlerin durumu, çalışmalarda iş güvenliği konusu, ödemeler ve benzeri konuların istişare edildiği toplantıya katılan müteahhitler, organize edilen toplantıdan son derece mutlu olduklarını ifade ettiler. Kurumumuzla olan münasebetleri dolayısıyla memnun olduklarını ifade eden firma sahiplerimiz, özellikle alacakları konusunda düzene giren ödeme planı için Genel Müdürümüz sayın fatih Yıldız beye teşekkür ettiler. Son derece verimli geçen toplantıda Genel Müdürümüz sayın Fatih Yıldız bey de, katılım gösteren firma sahiplerine teşekkür ederek "Bizler sizlerin fikirlerinizi, önerilerinizi, sıkıntılarınızı ve her türlü düşüncelerinizi önemsiyoruz. Sizler bizim çözüm ortağımızsınız. Ele ele vererek daha kontrollü ve daha hızlı Samsunumuza nasıl hizmet edebiliriz onun derdindeyiz. Çalışmalarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bizler her zaman sizin yanınızdayız ve bundan sonra da hep beraber olacağız. Firma sahiplerimizle yapılan toplantılar, periyodik aralıklarla devam edecek. Ne demiştik? Zaman ve Mekan Gözetmeden Samsunumuza Aşkla Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz" notu paylaşıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi Meclisinde CHP'li üyeler İYi Parti'den istifa edip kendi grubunu kurdu

İlkadım Belediyesi Meclisinde CHP'li üyeler İYi Parti'den istifa edip kendi grubunu kurdu