14 Haziran 2021 Pazartesi

SAMSUN SASKİ'DEN ÖDEMESİNİ ALAMAYAN FİRMALAR İFLAS BAYRAĞINI ÇEKME AŞAMASINA GELDİ

Samsun SASKİ'den ödemesini alamayan firmalar iflas bayrağını çekme aşamasına geldi

Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı SASKİ ile iş yapan firmalara aylardır ödeme yapılmadığı bu nedenle çok sayıda firmanın iflas bayrağını çekmek aşamasına geldiği gündeme geldi.

25 Eylül 2019 Çarşamba 15:46 GÜNCEL

Samsun'da Su Kanalizasyon İdaresi(SASKİ) ile iş yapan çok sayıda firmanın 31 Mart seçimlerinin ardından ödemelerinin aylardır yapılmaması nedeniyle zor durumda kaldığı gündeme geldi.


Samsun SASKİ ile iş yapan firmaların, ödemelerinin yapılması yada ne zaman yapılacağı konusunda yetkililerle yaptıkları görüşmelerden olumsuz yanıt aldıkları, aylardır ödemelerini alamamaları nedeniyle de  yanlarında çalışan işçilerin maaşlarını ödeyemedikleri ve iflas etme durumuna geldikleri ileri sürüldü.

SASKİ'den olan alacaklarına karşılık bankadan kredi kullanan firmalarında SASKİ'nin ödemeleri yapmaması üzerine zor durumda kaldıkları, kredi kullandıkları bankalar tarafından icralık duruma düştükleri gündeme geldi. SASKİ'den olan alacaklarını teminat göstererek kredi kullanan firmaların yanı sıra, kiralık araçlarla iş yapan firmalara da araç kiraladıkları firmalara kira ödemelerini yapamadıkları için icra tebligatları gittiği öğrenildi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediyelerde yaşanan mali sorunlar, esnaf ve firmaları da büyük ölçüde olumsuz etkilerden Samsun'da SASKİ ile iş yapıp aylardır ödemelerini alamayan bir çok firmanın iflas durumuna geldiği iddia edildi. Bazı firma sahiplerine kurum yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerde, lakayt davranışlar sergilendiği, kurum müdürünün de odasında tespih çekerek içinde bulundukları sıkıntıyı anlatmaya çalışan firma sahiplerine ödemelerin yapılmayacağını söylediği de ileri sürülüyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Ziraat Türkiye Kupası maçında Fatsa Belediyespor'u 4-0 yendi

Yılport Samsunspor Ziraat Türkiye Kupası maçında Fatsa Belediyespor'u 4-0 yendi