24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN SASKİ'NİN ASKIDA FATURA PROJESİNİ İMAMOĞLU HAYATA GEÇİRDİ

Samsun SASKİ'nin Askıda Fatura projesini İmamoğlu hayata geçirdi

Samsun SASKİ'nin gündeme getirdiği 'Askıda Fatura' uygulamasını İBB Başkanı Ekrem imamoğlu hayata geçirip 30 saatte 56 bin 573 ailenin su faturasının ödenmesini sağladı.

08 Mayıs 2020 Cuma 22:07 GÜNCEL

Samsun SASKİ'nin 3 OCak 2020 tarihinde gündeme getirdiği 'Askıda Fatura' uygulaması hayata geçmeyince, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından aynı proje uygulamaya alındı ve proje biran da Türkiye'nin gündemi oldu.


İhtiyaç sahibi ailelerin su faturalarının ödenebilmesi için Samsun SASKİ'nin 'Askıda Fatura' uygulaması ile birlikte 'Sosyal Yardım Tarifesi' projelerini hayata geçireceğini 3 Ocak 2020 tarihinde Samsun Kent Haber kamuoyuna duyurmuştu.

Ancak Samsun SASKİ'nin gündeme getirdiği 'Askıda Fatura' uygulaması aradan geçen aylar içerisinde hayata geçmediği ve Korona Virüs süreci nedeni ile de ertelendi. Bu sırada ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, söz konusu aynı projeyi biranda uygulamaya alarak Türkiye'nin gündemi oldu.

Samsun SASKİ'nin düşünüp planladığı Askıda Fatura uygulaması İmamoğlu'nun hamlesi ile İstanbul'da uygulanmaya başlanırken, söz konusu bu proje ile son 30 saat içerisinde 56 bin 573 ailenin 7 milyon liralık su faturası yardım severler tarafından ödendi.

Samsun'da aynı projenin şuan uygulanıp uygulanmayacağı belli olmazken, Türkiye'ye rol model olacak uygulamayı Samsun SASKİ'nin düşünüp İBB'nin hayata geçirmesi 'Bu nasıl oldu' sorularının sorulmasına neden oldu. Evet bu nasıl oldu. Samsun SASKİ'de 'Askıda Fatura' uygulamasını projelendiren daire başkanı daha önce İBB'de görev yapıyordu. İBB Ak Parti'deyken İstanbul için hazırlanan proje seçim süreci nedeniyle uygulanamadı ve proje İstanbul Büyükşehir Belediyesinin raflarına kaldırıldı. Seçim sonrası Samsun SASKİ'de göreve başlayan daire başkanı bu projeyi Samsun için uygulamak istedi ve projenin tüm detayları tamamlandı, ancak uygulamaya geçemedi. İBB ise rafta kalan Samsunlu bürokratın projesini alarak uygulamaya koydu ve biran da Türkiye'nin gündemi oldu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mustafa Temür

09 Mayıs 2020 Cumartesi 18:41

Saski su kardeşliği bekliyor fakat zamları her türlü uyguluyor. Tabi herşeyi halktan beklemeye alıştık. Halkın ana sütü gibi hakkı olan doğal değerleri zamlı olarak halka geri verenlere hakkımı helal etmiyorum.. sanki suyu dolarla alıyoruz.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir Samsun'un şahlanacağını Cazibe Merkezi olacağını açıkladı

Mustafa Demir Samsun'un şahlanacağını Cazibe Merkezi olacağını açıkladı