17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİNİN ŞU ANKİ MALİYETİ DUDAK UÇUKLATTI

Samsun Şehir Hastanesinin şu anki maliyeti dudak uçuklattı

Samsun'a yapılacak Şehir Hastanesinin iki yıl önce 809 milyon lira olarak açıklanan maliyetinin şuan 1.5 milyar liraya fırladığı gündeme geldi.

22 Eylül 2020 Salı 01:02 GÜNCEL

Samsun'a yapılacak Şehir Hastanesinin şu anki maliyeti dudak uçuklattı. İki yıl önce yaklaşık 809 milyon liraya mal olacağı açıklanan Samsun Şehir Hastanesinin 2020 yılı rakamları ile 1.5 milyar liralık maliyetinin olacağı gündeme geldi.


İhalesi davet usulü ile yapılan Samsun Şehir Hastanesinin, güncel maliyeti adeta dudak uçuklattı. 40 ameliyathane ve bir hibrit ameliyathaneye sahip olacak Samsun Şehir Hastanesinin 200 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesine sahip olacağı açıklanmıştı. 

Geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Samsun Şehir Hastanesinin şuan ki maliyeti ile ilgili Sözcü Gazetesinden İsmail Akduman'ın imzası ile yayınlanan haberde yer alan rakamlar şoke etti. Habere göre 2 yıl önce maliyeti yaklaşık 809 milyon lira olarak açıklanan Samsun Şehir Hastanesinin şuan ki maliyeti 1,5 milyar lira olacak.

Yapılacak Samsun Şehir Hastanesi bünyesinde genel tedavi üniteleri dışında, onkoloji hastanesi, nükleer tıp merkezi, kalp damar cerrahi ve göğüs merkezi, genetik hastalıklar merkezi, üreme yardımcı tedavi merkezi, organ ve doku nakli merkezi, inme merkezi, yanık merkezi, 40 ameliyathane ve 1 hibrit ameliyathane bulunacak ve tüm odalar tek yataklı olarak dizayn edilecek ve 200 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi olacak.

Öte yandan Samsun Şehir hastanesinin zemin etüt çalışmaları ise Nisan ayında başlamıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

samsunlu

22 Eylül 2020 Salı 14:47

İYİDE VERGİLER NEREYE GİDİYOR

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Cıty Mall AVM yine yıkım tehlikesi ile karşı karşıya

Samsun'da Cıty Mall AVM yine yıkım tehlikesi ile karşı karşıya