20 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİNİN YERİ CANİK'TEN ATAKUM İLÇESİNE KAYDIRILDI İDDİASI

Samsun Şehir Hastanesinin yeri Canik'ten Atakum ilçesine kaydırıldı iddiası

Samsun Haberi- Samsun'da yapımı gündemde olan Şehir Hastanesi'nin Canik ilçesinden Atakum ilçesine kaydırıldığı iddia edildi.

14 Kasım 2018 Çarşamba 18:29 GÜNCEL

Samsun'da daha önce İlkadım ilçesinde yapılacağı gündeme gelen Şehir Hastanesinin Canik ilçesinde 400 dönümlük orman arazisi üzerinde yapımına karar verilirken, söz konusu sağlık yatırımının bu kez de Atakum ilçesine kaydırıldığı iddiası gündeme geldi.


İddianın sahibi CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, mecliste yaptığı konuşmada Sağlık Bakanına sorular yönelterek Samsun Şehir Hastanesinin Canik ilçesinden Atakum ilçesine kaydırıldığı yönünde duyumlar aldıklarını belirterek, "Almış olduğumuz duyumlara göre Canik ilçesinde yapılacak hastane yerinin Atakum ilçesine kaydırıldığı söyleniyor bu doğru mudur. Diğer taraftan kör düğüm haline gelmiş Vezirköprü Devlet Hastanesinin yıllardır tamamlanıp açılmamış olmasını neye bağlıyorsunuz. Diğer taraftar Havza ilçesi içme suyu Bakırçayı deresinden karşılanmaktadır. Yağışların olduğu dönemde Bakırçayı deresinden sağlanan içme suyu nedeni ile musluklardan çamur olarak akmaktadır." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ekmeğin gramajı arttı satış fiyatı 1.5 TL oldu

Samsun'da ekmeğin gramajı arttı satış fiyatı 1.5 TL oldu