19 Eylül 2020 Cumartesi

SAMSUN SHERATON OTEL MÜDÜRÜ O OLAYIN ARDINDAN GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Samsun Sheraton Otel Müdürü o olayın ardından görevinden istifa etti

Samsun Sheraton Otel'de iki bayan çalışanın iş akdini 'Bakan eşinin devlet protokolüne göre' karşılanmadığı gerekçesi ile fesh eden otel müdürü Savaş Türkay görevinden istifa etti.

11 Şubat 2019 Pazartesi 12:56 GÜNCEL

Samsun Sheraton Otel'de iki bayan çalışanın iş akitlerinin fesh edilmesi olayı sonrası flaş bir gelişme yaşandı. Sheraton Samsun Oteli Müdürü Savaş Türkay'da görevinden istifa etti.


Geçtiğimiz aylarda bir dizi programa katılmak üzere Samsun'a gelen ve Sheraton Samsun Otelinde düzenlenen etkinliğe katılan bir bakan eşinin, devlet protokolüne göre karşılanmadığı gerekçesi ile otelde görev yapan iki bayan çalışanın iş akdi fesh edilmişti. 

Samsun Sheraton Otel'de görev yapan satış müdürü ve satış müdür yardımcısı iki bayanın, bakan eşinin devlet protokolüne göre karşılanmadığı bu nedenle iş akitlerinin fesh edildiği iddiası gündeme gelmiş, ancak otel müdürü Savaş Türkay yaptığı açıklama ile bu iddiayı yalanlayarak,  "Haberin içeriğinde geçen hayal ürünü, gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan, asılsız kötü niyetli ve maksatlı, değerlendirme ve yorumları kabul etmediğimizi bildiririz. Haberde adı geçen eski çalışanlarımız hakkında Otelimize hiç bir kişi ve kurum tarafından, bilhassa haberde adı geçen Otelimizin saygın bir misafiri tarafından, olumsuz bir geri dönüşte, şikayette, hatta eleştiride dahi bulunulmamıştır. Hal böyle iken, hilafı hakikat bu haberle, Otelimizin şehrimizdeki itibarının zedelemesi amaçlamakta olup sadece bu hadsizlikle de kalınmamış, konuyla ilgisi dahi bulunmayan saygın bir misafirimizin de ismi geçirilmek suretiyle maksatlı bir mizansenin hazırlandığını da açığa vurmuştur. " demişti.

İLGİSİ YOK DEMİŞTİ SAVUNMA EVRAKLARI AKSİNİ SÖYLEDİ
İş akitleri fesh edilen iki bayanın işten çıkartılmaları ile ilgili meselenin bakan eşinin devlet protokolüne göre karşılanmadığı gerekçesi ile ilgisi olmadığını söyleyen Sheraton Samsun Oteli Müdürü Savaş Türkay'ın bu açıklamalarını iste ortaya çıkan ve savunma evraklarında yer alan bilgiler ise yalanlamıştı.

Sheraton Samsun Otelinde yaşanan bu gelişmelerin ardından otel müdürü SAvaş Türkay'ın da bugün itibari ile görevinden istifa ettiği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun nüfusunun 3'te 1'i icralık oldu! Tam 407 bin kişiye icra dosyası açıldı

Samsun nüfusunun 3'te 1'i icralık oldu! Tam 407 bin kişiye icra dosyası açıldı