21 Eylül 2020 Pazartesi

SAMSUN SHERATON OTEL'DE PROTOKOL KURALLARINA UYMADILAR DİYE İKİ BAYAN ÇALIŞAN İŞTEN ÇIKARTILDI

Samsun Sheraton Otel'de protokol kurallarına uymadılar diye iki bayan çalışan işten çıkartıldı

Samsun'da Başarılı İş Kadınları Platformu tarafından Sheraton Otel'de düzenlenen toplantıda şikayet üzerine otelin satış müdürü ve satış müdür yardımcısı olan iki bayan çalışan işten çıkartıldı.

29 Aralık 2018 Cumartesi 13:40 GÜNCEL

Samsun Sheraton Otelin satış müdürü Zeliha Çolak ve satış müdür yardımcısı Tuba Korkmaz, iddiaya göre bir toplantıda protokol kurallarına uymadıkları gerekçesi ile iki bayan çalışan işten çıkartıldı.


Samsun Sheraton Otel'de 17 Aralık tarihinde Başarılı iş Kadınları Platformu tarafından düzenlenen toplantıda gelen bakan eşinin protokol kurallarına göre karşılanmadığı ve otel personelinin protokol kurallarına uymadığı gerekçesi ile yapılan şikayet üzerine iki bayan çalışan işten çıkartıldı.

Şikayet üzerine Sheraton Otel Müdürü, satış müdürü Zeliha Çolak ve satış müdür yardımcısı Tuba Korkmaz'a toplantıya katılan davetlilerin şikayetçi olduğunu söyleyerek işten çıkarttı.

Samsun Sheraton Otel'de gerçekleşen toplantıda protokol kurallarına uyulmadığı gerekçesi ile iki bayan çalışanın iş aktine son verildiği iddiası şaşkınlık yarattı. Otel müdürünün ise işten çıkartılan iki bayan personele, bakan eşinin şikayetçi olduğunu, protokol kurallarına uymadıkları içinde iş akitlerinin sonlandırıldığını söylediği ileri sürüldü. 

Öte yandan Samsun Sheraton Otel'de 1 yıl içerisinde 9 ayrı departman müdürünün iş akdine son verildiği öğrenildi.

OTEL MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI
Öte yandan Sheraton Samsun Oteli Müdürü Savaş Türkay, gündeme gelen iddia ile ilgili bir açıklama yaparak şunları dile getirdi. 

"Sayın yetkili, 29.12.2018 tarihinde Samsun Kent Haber web haber sitesinde yayımlanan “Otelin İki Bayan Çalışanı İşten Çıkarıldı” haberi üzerine kamuoyunu doğru bilgilendirmek için iş bu açıklamada bulunulması zorunlu hale gelmiştir.

Haberde adı geçen otelimizin iki eski çalışanının iş sözleşmeleri, İş Kanunu hükümlerine aykırı eylemleri nedeniyle, eylemlerine uyan disiplin yönetmelikleri kuralları doğrultusunda, işverenin yönetim hakkı çerçevesinde değerlendirilerek fesh edilmiş olup haberin içeriğinde geçen hayal ürünü, gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan, asılsız kötü niyetli ve maksatlı, değerlendirme ve yorumları kabul etmediğimizi bildiririz.

Haberde adı geçen eski çalışanlarımız hakkında Otelimize hiç bir kişi ve kurum tarafından, bilhassa haberde adı geçen Otelimizin saygın bir misafiri tarafından, olumsuz bir geri dönüşte, şikayette, hatta eleştiride dahi bulunulmamıştır. Hal böyle iken, hilafı hakikat bu haberle, Otelimizin şehrimizdeki itibarının zedelemesi amaçlamakta olup sadece bu hadsizlikle de kalınmamış, konuyla ilgisi dahi bulunmayan saygın bir misafirimizin de ismi geçirilmek suretiyle maksatlı bir mizansenin hazırlandığını da açığa vurmuştur. Anılan hilafı hakikat haberin kanuni yollardan tekzibi ve maksatlı haberin yayımından sorumlu kişilerin tecziyesi için hukuki süreç başlatılmış olup gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Saygılarımla"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakan

29 Aralık 2018 Cumartesi 15:10

Klarnet olmaz, o ister yan flüt

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tanrıverdi kardeşlerin Canik Başarı'da isimlerinin fakültelere verildiğinden haberleri yokmuş

Tanrıverdi kardeşlerin Canik Başarı'da isimlerinin fakültelere verildiğinden haberleri yokmuş