16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN SOKAKLARINDA BU MANZARALAR ARTAN YOKSULLUĞU GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR

Samsun sokaklarında bu manzaralar artan yoksulluğu gözler önüne seriyor

Samsun sokaklarında gece saatlerinde çöp toplayan çocuklar ile geçimini sağlamak için su ve çorap satmaya çalışan kadınların dramatik görüntüleri, yoksulluğun hızla arttığını da gözler önüne seriyor.

16 Ekim 2019 Çarşamba 13:35 GÜNCEL

Samsun sokakları artan yoksulluğu gözler önüne seriyor. Samsun'un en işlek caddelerinde yerlere oturarak çorap ve su satmaya çalışan kadınlar, gece saatlerinde sokaklardan çöp toplayan çocukların görüntüleri, zengin ile yoksul arasındaki uçurumun hızla büyüdüğünü de adeta gözler önüne seriyor.


31 Mart yerel seçimlerinden sonra ülke genelinde yaşanan ekonomik sorunlar, Samsun'da da etkisini gösteriyor. Dar gelirli daha da çok fakirleşirken, fakir durumda olan aileler ise ihtiyaçlarını karşılayabilmek için sokaklarda ya dileniyor, ya da ellerinde bulunan az bir sermaye ile aldıkları su ve çorapları satmaya çalışıyor.  Samsun'un en işlek caddelerinden bir olan Çiftlik caddesinde objektiflerimize takılan bir çocuk, yanında bulunan başka bir çocuk ile gece saatlerinde çöp toplarken, topladığı çöpleri ise iple çektiği kasaya doldurup yoluna devam ediyor. Gece saatlerinde topladığı çöpleri satan çocuk, sabah ise okula gidiyor. Ailesinin geçimine çöp toplayarak katkı vermeye çalışan çocuk, artan yoksulluğu ve insanların çaresizliğini de gösteriyor.Samsun sokaklarında objektiflerimize takılan bir başka görüntüde ise Bulvar AVM yolu üzerinde yere oturmuş vaziyette, çorap ve su satmaya çalışan bir kadın yer alıyor.  Elinde "Şeker hastasıyım 3 yetimim var. Evimin ihtiyacı var. Çorap, su alır mısınız" yazılı bir kağıt tutan çaresiz kadın, başı öne eğik bir şekilde vatandaşların kendisinden su ve çorap almasını bekliyor.

Yoksulluğun hızla arttığı, zengin ile yoksul arasındaki uçurumun giderek büyüdüğü Samsun sokaklarına yansıyan bu iç burkan manzaralara bakıldığında gayet net bir şekilde görülebiliyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesinde de kavga çıktı! Başkan yardımcısı personel ile kavga etti

İlkadım Belediyesinde de kavga çıktı! Başkan yardımcısı personel ile kavga etti