20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN T TİPİ KAPALI VE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU'NUN YAPIMI TAMAMLANDI

Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nun yapımı tamamlandı

Samsun Valisi Osman Kaymak, İlkadım ilçesi Kadamut mahallesinde yapımı tamamlanan Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde incelemelerde bulundu.

07 Nisan 2018 Cumartesi 10:30 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak Adalet Bakanlığı tarafından yapılan ve yapımı tamamlanan Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumuna giderek burada inceleme yaptı.


Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Kadamut mahallesinde 16 bin metrekarelik bir alana yapılan Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun 800 kişi kapasiteye sahip olduğu ve cezaevinin yüksek kapasitede güvenlik tedbirleri ile donatıldığı açıklandı. 

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile ilgili Samsun Valis Osman Kaymak'a bilgiler verirken, yapımı yeni tamamlanan cezaevinde mahkumlar için 750 metrekarelik atölye binasının da yer aldığı kaydedildi. Vali Kaymak, Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumuna yaptığı ziyarette cezaevinin güvenlik, misafirhane, koğuş bölümlerinide gezerek inceleme yaptı.

Öte yandan Samsun'un Canik ilçesinde bulunan ve 1967 yılında yapılan cezaevinin yapımı yeni tamamlanan Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'na taşınması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da milli mücadele kahramanı Fatma Çavuş'un heykeli çürümeye terk edildi

Samsun'da milli mücadele kahramanı Fatma Çavuş'un heykeli çürümeye terk edildi