26 Mayıs 2020 Salı

SAMSUN TABİP ODASI DOKTOR HÜSEYİN TUFAN YANIK'A YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Samsun Tabip Odası doktor Hüseyin Tufan Yanık'a yapılan saldırıyı kınadı

Samsun Tabip Odası, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görevli doktor Hüseyin Tufan Yanık'a yapılan saldırıyı kınadı.

15 Ocak 2019 Salı 15:21 GÜNCEL

Samsun Tabip Odası, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görevli asistan doktor Hüseyin Tufan Yanık'ın iki hasta yakını tarafından yumruklu saldırıya uğraması olayını kınadı.


Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde toplanan Tabip Odası üyeleri adına konuşan Samsun Tabip Odası Başkan Vekili Funda Furtun, darbedilen doktora geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Olay sonrası hemen harekete geçtiklerini belirten Funda Furtun, "Samsun Tabip Odası olarak olayı yakından takip ettik. Hem saldırıya uğrayıp hem de ifade için nöbet sonrası karakollarda ifade vermeyi kabul etmiyoruz. Bu olay, Türk Tabipleri Birliği tarafından hazırlanıp TBMM'ye sunulan şiddeti önleme yasasının ne kadar elzem ve acil olduğunun bir göstergesidir." dedi.Doktor ve sağlık çalışanları olarak işlerini güvenlik kaygısı duymadan yapmak istediklerini vurgulayan ve geçtiğimiz yıllarda öldürülen doktor Kamil Furtun'un eşi Funda Furtun, "Son gelişen vahim olayda doktor, hemşire ve sekreter arkadaşımıza geçmiş olsun diyoruz. Sağlıkta şiddetin önüne geçilene kadar çalışırken iş ve can güvenliğimiz sağlanana kadar, çalışma şartlarımız bilim ve insan haklarına uygun şekilde düzenlenene kadar mücadelemiz devam edecektir." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da iş yerinin vitrinine giren otomobilin sürücüsü olay yerinden kaçtı

Samsun Bafra'da iş yerinin vitrinine giren otomobilin sürücüsü olay yerinden kaçtı