22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN TABİP ODASI, SAMSUN İÇİN 14 GÜN TAM KAPANMA TAVSİYE ETTİ

Samsun Tabip Odası, Samsun için 14 gün tam kapanma tavsiye etti

Samsun Tabip Odası Başkanı Funda Furtun, KoronaVirüs vakalarının hızla arttığı Samsun için 14 gün sokağa çıkma yasağı uygulanmasını tavsiye etti.

09 Aralık 2020 Çarşamba 15:22 GÜNCEL

Samsun Tabip Odası Başkanı Funda Furtun, KoronaVirüs vakalarının Samsun'da Kasım ayında çok fazla arttığını açıklayarak, kentte ki hastanelerde sedyede yer bekleyen hastaların olduğunu söyledi.


Samsun Eğitim Araştırma ve Gazi Devlet Hastanesi’nde yatış için sedyede yer bekleyen hastaların varlığına dikkati çeken Samsun Tabip Odası Başkanı Furtun, "Samsun için özel bir uygulama olarak hafta sonu kısıtlamasının yeterli olamayacağını görüyoruz. Bu sebeple minimum 14 gün boyunca mülki idare yetkisinde azami kısıtlama tavsiye ediyoruz" dedi.

HIFZISSIHHA KURULLARI İŞLEVSİZLEŞTİRİLDİ
Samsun'da vakaların yoğun olduğu İlkadım ilçesinde halen iş hareketliliğinin devam ettiğini, filyasyon ekibi sayısının iki katına çıkartılmasına rağmen yeni vakalara ulaşmada gecikmeler yaşandığını kaydeden Tabip Odası Başkanı Funda Furtun, Hıfzıssıhha Kurullarının ise yaşanan bu gelişmelere rağmen İç İşleri Bakanlığı genelgelerini onaylama dışında işlevsizleştirildiğini söyledi.

Pandemi Kurulunda pandemi mücadelesinin odağında yer alan Samsun Tabip Odasının yer almamasını da eleştiren Funda Furtun, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Pandemi mücadelesinin başarısı için atılması gereken en doğru adımın akıllı organizasyon yapmak ve şeffaf yönetim anlayışı olduğunu düşünüyoruz. Çoğu kez açıklanan sayıların doğru olmadığını ifade ettik, fakat gerçek sayıları vermekten imtina ettik. Çünkü Samsun Tabip odası olarak arzumuz panik ortamı yaratmak değil. Biz bu ülkenin hekimleri olarak yurttaşlarımızın ve hemşehrilerimizin sağlığını korumayı temel ülkümüz olarak görüyoruz. Devlet kurumunun da bunu böyle anlamasını istiyoruz.  Son olarak Samsun için özel bir uygulama olarak hafta sonu kısıtlamasının yeterli olamayacağını görüyoruz. Bu sebeple minimum 14 gün boyunca mülki idare yetkisinde azami kısıtlama tavsiye ediyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

10 Aralık 2020 Perşembe 11:45

Sayın valimiz niye devreye girmiyor niye tam kapanıp ölümleri azaltmıyoruz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Elektrik faturalarına elektrik dağıtım şirketlerinin seyahat giderleri de yansıyacak

Elektrik faturalarına elektrik dağıtım şirketlerinin seyahat giderleri de yansıyacak