24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN TABİP ODASI SAMSUN İÇİN İKİ HAFTA TAM KAPANMA ÇAĞRISI YAPTI

Samsun Tabip Odası Samsun için iki hafta tam kapanma çağrısı yaptı

Samsun Tabip Odası, KoronaVirüs vakalarının pik yaptığı Samsun'da iki haftalık tam kapanma uygulanması çağrısında bulundu.

31 Mart 2021 Çarşamba 16:26 GÜNCEL

Samsun Tabip Odası, KoronaVirüs vaka sayısında Türkiye birincisi olan Samsun'da alınması gereken tedbir ve önlemlerle ilgili bir açıklama yaptı.


Samsun Tabip Odasından Doktor Metin Turutoğlu tarafından yapılan açıklamada, Samsun için acil alınması gereken önlemlerin başında iki haftalık tam kapanma tavsiyesi geldi. Tabip Odası Saymanı Doktor Turutoğlu yaptığı açıklamada, Samsun İl Pandemi Kuruluna şu öneriler yapıldı.

"Samsun özelinde temel, zorunlu ve acil mal ve hizmet üreten iş kolları dışındaki bütün iş kollarında salgın süresince çalışma durdurulmalı, en az iki hafta tam kapanma sağlanacak şekilde çalışmalar başlatılmalıdır. Covid-19'a karşı bağışıklama çalışmaları riskli ve vaka sayısı yüksek illere öncelik verilerek ve hızlanarak yapılmalıdır. Gerekirse bu illerde iki doz arasındaki süre iki hafta olacak şekilde kısaltılmalıdır. Samsun bu bağlamda öncelikli iller arasına alınmalıdır. Riskli illere seyahatler kapatılmalı yada kısıtlanmalıdır. Yüz yüze eğitimin bundan sonra aksamaması için okullarda her türlü tedbirin alınması, okullardaki filyasyona yönelik daha somut adımların atılması, diğer Milli Eğitim çalışanları ve öğretmenlerin çok acil aşılanmasının sağlanması gerekmektedir." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

UĞUR

01 Nisan 2021 Perşembe 11:45

TABİ MİLLETİN EKMEĞİNİDE SİZ VERİN SİZİN GİBİ 15-20 BİN MAAŞA ÇALIŞMIYOR BU MİLLET KENARDAKİ PARANIZ SİZE ÖMÜR BOYU YETER OYÜZDEN RAHATSINIZ

Doğru bir karar yapılması gereken bir karar geç bi

31 Mart 2021 Çarşamba 20:13

Doğru bir karar yapılması gereken bir karar geç bile kalındı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tabip Odası Başkanı Funda Furtun, Covid-19'a yakalandı

Samsun Tabip Odası Başkanı Funda Furtun, Covid-19'a yakalandı