18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN TARIM FUARINDA KAFESE DOLDURULAN TAVUKLARIN BALIK İSTİFİ SERGİLENMESİ TEPKİ ÇEKTİ

Samsun Tarım Fuarında kafese doldurulan tavukların balık istifi sergilenmesi tepki çekti

Samsun'da TÜYAP tarafından 5'incisi açılan Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarında stant kiralayan bir firmanın canlı tavukları balık istifi bir kafes içerisinde sergilemesi tepkiye neden oldu.

26 Eylül 2019 Perşembe 10:26 GÜNCEL

Samsun'da 5'incisi açılan Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarında bir firmanın balık istifi kafese doldurduğu tavuk ve horozları sergilemesi şaşkınlık yarattı.


TÜYAP tarafından açılışı dün yapılan Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarında firma tarafından kafes içerisine doldurulan tavuk ve horozlar, bulundukları sıkışık ortamda adeta birbirlerinin üzerine çıktı. Fuarda bu manzarayı gören bazı vatandaşlar duruma tepki gösterirken, fuarı düzenleyen TÜYAP'tan bu manzaraya son vermesi istendi.

Tavuklarda Kanibilzm olarak bilinen gagalama hastalığının genelikle böylesi sıkışık ortamlarda ortaya çıktığı ve strese giren hayvanın kafeste bulunan diğer tavukları gagalayarak akıttığı kanını içtiği biliniyor.

Diyekonuştu.com haber sitesinde yayınlanan görüntülerde, TÜYAP'ın düzenlediği 5'inci Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarında bir firmanın kiraladığı stantta kafes içerisine doldurulan tavuk ve horozları vatandaşlara sergilediği görüldü. Tavuk ve horozlar için modern ve rahat teknolojik kafesler bulunurken, firmanın ilkel sayılabilecek bir kafesi fuara getirerek balık istifi edilmiş tavuk ve horozları vatandaşlara sergilemesi tepkilere neden oldu. TÜYAP yetkililerinin bu manzarayı ortadan kaldırarak firmayı uyarması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım İlçe Belediyesine 31 Mart seçimlerinin ardından müfettişler geldi

İlkadım İlçe Belediyesine 31 Mart seçimlerinin ardından müfettişler geldi