23 Nisan 2019 Salı

SAMSUN TEKKEKÖY'DE AŞIRI YAĞMUR YAĞIŞI TOPRAK KAYMASINA NEDEN OLDU

Samsun Tekkeköy'de aşırı yağmur yağışı toprak kaymasına neden oldu

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde aşırı yağmur yağışı nedeni ile toprak kaymaları, taşkınlar meydana gelirken, Tekkeköy Belediyesi Başkanı Hasan Togar, taşkınlar nedeni ile zarar gören yerlerde incelemelerde bulundu.

12 Eylül 2018 Çarşamba 19:23 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçede aşırı yağışlar nedeniyle etkilenen alanlarda inlemelerde bulunarak, zararların ve olumsuzlukların hemen çözümlenmesi için gerekli talimatları verdi. 


Samsun’da bu hafta etkili olan aşırı yağışlar Tekkeköy’ün yüksek kesimlerinde daha da etkili olarak toprak kaymasına ve taşkınlara neden oldu. Meydana gelen olumsuzlukları yerinde inceleyen Togar ve ekibi vatandaşların günlük yaşamına etkisi olan olumsuzlukları ortadan kaldırmak için yerinde tespit yaparak hemen çalışmalara başladı.

Gerekli Tespitler Yapıldı
Aşırı yağışlardan etkilenen yerlerde gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdiğini belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Tüm Samsun gibi ilçemizde aşarı yağışlardan etkilendi. Bazı yerlerde toprak kayması ve büzlerin tıkanmasıyla taşkınlar oluşmuş. Bizlerde bugün yağıştan olumsuz etkilenen yerleri tek tek gezdik. Gerekli tespitleri ve yapılması gereken çalışmaları ekibimiz ile konuştuk ve hemen işe koyulduk. Her ne kadar büyük çapta bir olumsuzluk olmasa da yağışların devam edeceğini hesaba katarak hızlı bir biçimde işe koyulduk” dedi.

Olumsuzluklar gideriliyor
İlçe halkının günlük yaşamına engel olacak bir durumun olmadığına dikkat çeken Başkan Togar, “Şükürler olsun ki aşırı yağışlar nedenle can ve mal kaybı yaşanmadı. Bazı yerlerde toprak kayması, taşkın ve büzlerde tıkanma tespit ettik. Bu yerlerde hemen gerekli çalışmaları başlattık. Vatandaşlarımız ve muhtarlarımızda bize eşlik etti ve birlikte yapılması gerekenlerin kararını verdik. Rabbim bizleri doğal afetlerde yaşanan mal ve can kayıplarından korusun” ifadelerini kullandık.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da narkotik polisleri zehir tacirlerine göz açtırmıyor! 3 tutuklama

Samsun'da narkotik polisleri zehir tacirlerine göz açtırmıyor! 3 tutuklama