24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUN TEKKEKÖY'DE BÜYÜKLÜ ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ AFRİN ŞEHİTLERİNİ ANDI

Samsun Tekkeköy'de Büyüklü ortaokulu öğrencileri Afrin şehitlerini andı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Büyüklü Ortaokulu öğrencileri okul bahçesine yaptıkları Türk Bayrağı ile Afrin şehitlerini anarken, Zeytin Dalı Harekatında görev yapan Mehmetçiklere de selam gönderdi.

24 Şubat 2018 Cumartesi 13:01 GÜNCEL

Samsun Tekkeköy Büyüklü Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri Afrin şehitlerini anmak, kahraman Mehmetçiğe destek olmak için duygu yüklü bir program düzenledi.


Samsun'un Tekkeköy ilçesi Büyüklü Ortaokulu bahçesinde beden eğitimi öğretmeni Banu Çetin önderliğinde tüm öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla hazırlanan Mehmetçiğe destek, Afrin şehitlerine minnet duyguları içeren anlamlı ve duygu yüklü programa Tekkeköy Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Karmil, Özkan Karakaya, AK Parti İlçe Başkanı Hayri Ağırlar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emin Küçük, Büyüklü Jandarma Karakol Komutanı Serkan Korkmaz, Büyüklü Ortaokulu Müdürü Hüseyin Koca, Büyüklü İlkokulu Müdürü İbrahim Ünal, Afrin’de yürütülen Zeytin dalı harekatında yaralanan gazi Uzman Çavuş Tayfun Bolat ve öğrenci velileri katıldı.

Tekkeköy Büyüklü Ortaokulu tarafından düzenlenen Afrin şehitlerini anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Büyüklü Merkez Camii imamı ve din kültürü öğretmeni Harun Hakan Efe Kuran-ı Kerim tilaveti ve şehitler için dua yaptı. Büyüklü Ortaokulu Türkçe öğretmeni Aycan Aslantürk günün anlam ve önemini içeren konuşmasını yaparken, öğrenciler rengini şehitlerimizin kanından alan şanlı al bayrağımızı oluşturdular. Öğrencilerin bir kısmı Afrin şehitlerinin resimlerini tek tek taşıyarak tüm Afrin şehitlerinin ismi bir kez daha hatırlanarak telaffuz edildi. Duygu yüklü programda Büyüklü Ortaokulu öğretmenleri ülkemizin toprak bütünlüğünü korumak için sınır ötesi harekata katılan ve şehit olan kahramanları bir kez daha hatırlatmak için hazırladıkları oratoryoyu sundular. Programın sonunda Büyüklü Ortaokulu öğrencileri Zeytin Dalı Harekatında ve ülkemizin dört bir yanında vatan için, millet için mücadele eden, toprak bütünlüğümüzü bozmaya çalışan terör unsurlarına karşı mücadele eden Mehmetçiğe hep bir ağızdan yüksek sesle selam yolladılar. Program esnasında izleyiciler duygu yüklü anlar yaşar iken göz yaşlarına hakim olamadılar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor deplasmanda Balıkesirspor Baltok'a 2-0 yenildi

Samsunspor deplasmanda Balıkesirspor Baltok'a 2-0 yenildi