25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN TEKKEKÖY'DE ÇAY MAHALLESİNİN ASIRLIK İMAR SORUNUNA NEŞTER VURULDU

Samsun Tekkeköy'de Çay mahallesinin asırlık imar sorununa neşter vuruldu

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan Çay mahallesinin asırlık imar sorununa neşter vuruldu. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Çay mahallesinin imar tescilinin tamamlanma aşamasına geldiğini müjdeledi.

05 Nisan 2018 Perşembe 18:31 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Togar, Çay Mahallesinin bir asırlık imar sorununu çözerek mahalle sakinlerinin uzun yıllardır yaşadıkları mağduriyetlerini gidereceklerini açıkladı.


Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Hasan Togar, Çay mahallesinin imar sorununa neşter vurmak için çalışma başlattıklarını açıkladı. Hasan Togar, yaptığı açıklamada, Çay mahallesinin imar tescilini tamamlama aşamasına geldiklerini söyledi.

Tekkeköy Belediye Başkanlığına aday olduğu dönemde, göreve gelmesi halinde Çay mahallesinin imar sorununu çözme sözü verdiğini hatırlatan Başkan Hasan Togar, "Vatandaşlarımıza seçim meydanlarında vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu manada Çay Mahallemize doğalgaz ve imarla ilgili sözlerimiz vardı. İlk olarak görevi devralınca yıllardır çeşitli nedenlerle doğalgaz verilemeyen Çay Mahallemizi doğalgaz ile buluşturduk. Ardından mahallelinin bir asırlık imar sorununu artık çözüme kavuşturuyoruz. İmar nedeniyle 2 - 3 katla sınırlı kalan ve birçok binanın kaçak durumda bulunduğu mahallemizin kanayan yarası yakında diniyor. Artık vatandaşlarımızın binaları kaçak durumdan kurtulacak, imar yolları açılacak, doğalgaz başta olmak üzere tüm alt yapı çalışmaları başlayarak bölgede hızlı bir kentleşme ve yapılaşma oluşacak. Çay Mahallemizin ana caddesine doğalgaz arzını sağlamıştık. Ama imar sorununu nedeniyle ara sokaklarda doğalgaz verilemiyordu. Bu mahallemizdeki talepleri ve yaşanan sorunları çok iyi bildiğimiz için titiz bir çalışma yürüttük. Sonucunda herkesin beklediği mutlu sona yaklaştık” dedi.Çay mahallemize en büyük müjdeyi artık verebiliriz

Tekkeköy Çay mahallesinin imar tescilinin tamamlanması sürecinde sona gelindiğine dikkat çeken Başkan Togar, “Çay mahallemizin imar tescilinin tamamlanması ile birlikte Mahallemiz ile alakalı bütün sözlerimizi ard arda yerine getirerek, yaşanan mağduriyetleri de ortadan kaldırıyoruz. Mahallede imar nedeniyle kaçak durumda bulunan evler artık ruhsatlandırılacak. Kat mağduriyeti yaşayan mahalle sakinlerimiz kat hakkına kavuşacak. Kısacası imarın ardından alt yapı, kanalizasyon, aydınlatma, doğalgaz, ruhsat başta olmaz üzere tüm mağduriyetleri gideriyoruz.  Bu manada ilk adımı Çay Mahallemizdeki sanayi esnafımız ile bir araya gelerek attık. Yaklaşık 12 bin metre kare tahsis ettiğimiz alan üzerinde sanayi esnafının talebi doğrultusunda yeni sanayi sitesi kurulması ile alakalı proje çalışmaları başlatılmış olup en kısa sürede ilk kazmayı vuracağız. Böylelikle Çay Mahallemizde sıkışmış olan ve mahalle sakinlerine sorun yaratan, trafiğe mani olan mağduriyetleri ortadan kaldırmış olacağız.  Yine Lütfiye Dr. Kenan Yılmaz İlk - Ortaokulumuzun hemen yanı başına örnek bir park kazandıracağız. Böylelikle Çay Mahallemize vermiş olduğumuz tüm sözler yerine gelmiş olacak. Rabbim bizleri vatandaşlarımıza mahcup etmesin” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un İlkadım ilçesinde 2017 yılı içinde kaç ton çöp toplandığı açıklandı

Samsun'un İlkadım ilçesinde 2017 yılı içinde kaç ton çöp toplandığı açıklandı