19 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN TEKKEKÖY'DE KURŞUNLU ŞELALESİ GÜZELLİĞİ İLE BÜYÜLÜYOR

Samsun Tekkeköy'de Kurşunlu Şelalesi güzelliği ile büyülüyor

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan Kurşunlu Şelalesi doğa severleri büyülüyor. Tekkeköy Belediyesi Başkanı Hasan Togar, Kurşunlu Şelalesinin doğal güzelliği ile görenleri kendisine hayran bıraktığını söyledi.

05 Temmuz 2018 Perşembe 18:07 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçesi Büyüklü Mahallesi Kurşunlu mevkisinde yer alan muhteşem doğal güzelliğe sahip Kurşunlu Şelalesi doğa severlerin akınına uğruyor.


Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Hasan Togar, titiz çalışmalar neticesinde turizme kazandırılan Kurşunlu Şelalelerinin gezilip görülecek yerler listesinde yerini aldığını açıkladı.

Tekkeköy Büyüklü Mahallesi Kurşunlu mevkisinde bulunan kuş sesleri ve yem yeşil ağaçların ortasından akan dere üzerinde çağlayan Kurşunlu Şelalesi görenleri büyülüyor.

Tekkeköy’ün tarihi, doğal, kültürel ve turistlik değerler bakımından zengin bir ilçe olduğuna dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “ilçemizin tüm artılarını en güzel şekilde değerlendiriyor ve sergiliyoruz. Özellikle doğal güzelliklerin her zaman ayrı bir yeri ve önemi var. Buralar tamamen insan eli değmeden doğa tarafından oluşan insanları cezp edip kendine doğru çeken muhteşem alanlardır. Bizlerde ilçemizdeki doğal alanları değerlendirip halkımızın ve ziyaretçilerimizin en güzel şekilde kullanabileceği duruma getiriyoruz” dedi.

Tekkeköy’ün Güzellikleri Sergileniyor
Kurşunlu şelalesinin artık benimsendiğini vurgulayan Tekkeköy Belediyesi Başkanı Hasan Togar, “İlçemizin tüm güzelliklerini iyi bilen ve tanıyan biri olarak ilçemizin tarihi, doğal, kültürel, turistlik değerlerini ortaya çıkartmayı başardık. Bunlardan biride Kurşunlu Şelalesi. Göreve geldiğimiz ilk yıllarda yapmış olduğumuz çalışmalarla buranın turizme açılmasını sağladık. İlk olarak buraya ulaşımı sağladık. Ardından bu muhteşem doğa harikası alana banklar, kamelyalar, barbeküler, oyun alanları, çeşmeler, lavabolar yaptık. Herkesin en güzel şekilde kullanabileceği konuma getirdik. Artık burası insanların tercih ettiği yerler arasına girdi. Herkesi bu güzel doğa harikası Kurşunlu Şelalesini görmeye ve burada vakit geçirmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

rasim

06 Temmuz 2018 Cuma 01:06

Birde nasıl gidilebileceğini yazsaydınız.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Canik Belediyesinden 1071'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzesi

Samsun'da Canik Belediyesinden 1071'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzesi