18 Eylül 2019 Çarşamba

SAMSUN TEKKEKÖY'DE MAHALLELER PARKE TAŞLARLA ESTETİK GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

Samsun Tekkeköy'de mahalleler parke taşlarla estetik görünüme kavuşuyor

Samsun'un Tekkeköy ilçesi Tekkeköy Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar ile değişiyor ve gelişiyor. Tekkeköy Belediyesi, ilçenin estetik görünüme kavuşması için mahalle ve sokak aralarında yollarda parke taş çalışması yapıyor.

18 Kasım 2017 Cumartesi 18:27 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi ekipleri ilçenin her mahallesinde farklı alanlarda parke taş yol çalışmalarına aralıksız devam ediyor.


Samsun'un Tekkeköy ilçesinin son yılların en büyük ve en köklü yol hamlesiyle tanıştığını açıklayan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 3.5 yılda 62 mahallede farklı yol çalışmaları yaptıklarına dikkat çekti. Şuan Tekkeköy ilçesinde parke taş yol çalışmalarının sürdüğünü belirten Hasan Togar, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi."Son üç buçuk yılda yol anlamında önemli mesafeler kat ettik. 62 mahallemizin tümünde farklı malzemeler ile yol çalışmaları sürdürdük. İmar yolu açılması, yol genişletme, zemin sıkılaştırma, alt yapı gibi çalışmalarının akabinde yollarımızın durumuna göre beton, sıcak asfalt, sathi kaplama, stabilize, taş parke, elekaltı malzeme serimi gibi çalışmalar yürüttük. Özellikle ilçe merkezindeki mahallelerimizi ve sokaklarımızı taş parke ile işledik. Taş parke yolların bize sunmuş olduğu belli başlı avantajları yerine göre kullandık. Bunların başında yollarımızda, kaldırımlarımızda ve parklarımızda kullandığımız olukları, parke taşları ve bordürleri belediyemize ait kendi tesislerimizde üretiyor olmamız geliyor. Yani kendi tesislerimizde ürettiğimiz ürünleri yine yollarımızda, kendi ihtiyaçlarımızda kullandık. Yine yollarımızın üst yapısında kullandığımız parke taş kaplama sökülüp tekrar yapılabilme özelliğine sahip. Bir yoldaki her hangi bir sorun nedeniyle oluşan deforme taş parke yol aynen tamir yapılabilme özelliğine sahip. Bizlerde bunca avantajı göz önünde bulundurarak özellikle ilçe merkezindeki mahallelerimizde ve sokaklarımızda parke taşı kullanmayı tercih ettik. Gerek duyulan yerdeki yol, kaldırım gibi birincil ihtiyaçlarının giderilmesinin yanında taş parke çalışması yürüttüğümüz mahallelerimiz ve sokaklarımız modern, estetik bir görünüme bürünüyor. İlçemizin her köşesinde her sokağında çalışmalarımızı aralıksız sürdürerek Tekkeköy’ümüzü daha güzel günlere taşımak adına emek sarf etmeye, durmadan dinlenmeden çalışmaya devam edeceğiz."YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Dolarda son durum! Dolar haftaya yatay başladı

Dolarda son durum! Dolar haftaya yatay başladı