25 Ekim 2020 Pazar

SAMSUN TERME'DE AŞK TÜNELİ OLARAK BİLİNEN DOĞA HARİKASI AĞAÇLARI KESTİLER!

Samsun Terme'de Aşk Tüneli olarak bilinen doğa harikası ağaçları kestiler!

Samsun'un Terme ilçesinde Aşk Tüneli olarak bilinen doğa harikası ağaçlar, inşaatta kullanılmak üzere vatandaşlar tarafından kesildi.

22 Temmuz 2019 Pazartesi 16:55 GÜNCEL

Samsun'un Terme ilçesinde eşi benzerine az rastlanılan ve Aşk Tüneli olarak bilinen doğa harikası ağaçların kesilmesine tepki yağdı.


Terme ilçesinde Aşk Tüneli olarak bilinen bölgedeki ağaçlar edinilen bilgiye göre vatandaşlar tarafından inşaatta kullanılmak üzere kesildi.

Sözcü Gazetesinden İsmail Akduman'ın haberine göre dünyada eşi ve benzerine az rastlanabilen ‘ağaç tünelleri’ yurt dışında bazı ülkelerde koruma altındayken, Samsun’un Terme ilçesi’nde de bulunan, yeşil ve sarı rengin tüm tonlarının hakim olduğu, eşsiz güzellikteki ‘Samsun Aşk Tüneli’, bölgede yaşayan halk tarafından tahrip edilmeye başlandı. Vatandaşların ağaçları inşaatlarda kullanmak için kestikleri ileri sürüldü.

BU SEFER KATLİAMI FOTOĞRAFLADI
Düğün fotoğrafı çekmek için gelin ve damat adayı ile birlikte ağaç tünellerinin bulunduğu Terme ilçesine giden Nihat Ortadağ, gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü. Elinde balta ve motorlu ağaç kesme makinesi bulunan insanların, doğa harikası ağaçları kesip traktöre yüklediklerini gören Ortadağ, duruma tepki gösterdi. Ortadağ kesimi yapanların kendisine “Sen karışma biz izin aldık” diye cevap verdiği söyledi. Çaresiz kalan Ortadağ, bu kez bölgede yaşanan ağaç katliamını fotoğraflayarak sosyal medya hesabında yayınladı.

HER YERE ŞİKAYET ETTİK İLGİLENEN OLMADI
Sözcü Gazetesinden Akduman'ın haberine göre fotoğrafçı Nihat Ortadağ, ağaç kesen insanları engelleyemediğini belirterek, “Samsun'un en güzel mekanı yüzyıllık oluşum yok oluyor. Ben bir vatandaş olarak elimden geleni yapmaya çalıştım. Aramadığım yer kalmadı ama kimse ilgilenmedi. Neden kesiyorsunuz diyorum kesilen ağaçları camiye götüreceğiz diyorlar. Kimden izin aldınız diyorum ‘iznimizi aldık sizi ilgilendirmez’ diyorlar. Bu nasıl bir vicdandır ya nasıl kesebiliyorsunuz? Bu kesime izin veren, kesen herkes cezasını çeksin istiyorum. Bir ağaç kolay yetişmiyor. Samsun halkını bu ağaçların kesimine engel olmaya davet ediyorum. Bu kişilere ağaçları keserken karşı çıktık fakat dinlemediler. Orman işletmeyi aradık ilgilenmediler. Jandarmayı ve polisi aradık ilgilenmediler. Bu ağaçları kesen kişiler tepki verenlere bizlere hakaret ederek gittiler” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Seyfi Günaçtı

29 Temmuz 2019 Pazartesi 16:42

Haberde bir eksiklik var. Bunca yazıya rağmen sözü edilen aşk tünelinin Terme'nin hangi beldesinde, hangi köyünde ya da hangi mahallesinde olduğuna dair bir bilgi yok!

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Yılmaz şehit binbaşı Zafer Akkuş'un mezarını ziyaret edip dua etti

Samsun Milletvekili Yılmaz şehit binbaşı Zafer Akkuş'un mezarını ziyaret edip dua etti