23 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN TERME'DE VATANDAŞLARDAN ÖLÜM KAVŞAĞI EYLEMİ

Samsun Terme'de vatandaşlardan ölüm kavşağı eylemi

Samsun'un Terme ilçesinde 14 yaşındaki öğrenci Kerem Kökten'in hayatını kaybettiği 22'si öğrenci 25 kişinin yaralandığı ölüm kavşağına seviyeli kavşak yapılması için vatandaşlar eylem yaptı.

09 Nisan 2018 Pazartesi 14:55 GÜNCEL

Samsun'un Terme ilçe Belediyesi binası önünde toplanan vatandaşlar, ölüm kavşağı adını verdikleri yerde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı kazalara tepki göstererek, eylem yaptı.


Samsun'un Terme ilçesinde vatandaşlar 3 yıl önce bir tırın öğrenci servisine çarptığı kazada 14 yaşında ki öğrenci Kerem Kökten'in hayatını kaybettiği ve 25 kişinin de meydana gelen kazalarda yaralandığı ilçe girişinide ki kavşağa seviyeli kavşak yapılması için eylem yaptı.

Terme ilçesinde gerçekleşen eylemde, her yıl kavşakta maddi hasarlı, yaralamalı ve ölümlü trafik kazaları yaşandığını vurgulayan vatandaşlar, yıllardır kavşağa çözüm bulunması için ilgili yerlere başvurduklarını ancak çözüm alamadıklarını ifade ederek seslerini duyurmak istediklerini vurguladı.Terme Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasbi Alkın, grup adına yaptığı açıklamada, "Karadeniz Sahil Yolu Terme Şehir Girişi Kavşağı veya halk arasında bilinen adıyla 'ölüm kavşağı'nda 5 yıl içinde meydana gelen trafik kazalarına dikkat çekmek ve bu kavşağın farklı seviyeli kavşak olarak düzenlenmesine destek vermek için toplandık. Bundan 3 yıl önce bu kavşakta okul servisine yabancı plakalı bir tırın çarpması sonucu 22 öğrenci yaralanmış ve Kerem Kökten evladımız hayatını kaybetmiştir. Bu ölüm şehrimizde yaşayan, tanıyan tanımayan herkesi üzmüştü. Başka ailelerin bu acıyı yaşamaması için gerekli çalışmaların ivedi olarak tamamlanması gerekmektedir." dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğüne başvuru yapılmasına rağmen kavşak için henüz hiçbir çalışma yapılmadığı dile getiren Alkın, şöyle devam etti:

"Terme Belediye başkanımızın başvurusu sonrası Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından dönel kavşak projesi bulunduğu ancak farklı seviyeli kavşak talebimizin Trafik Güvenliği Daire Başkanlığı, Etüt Proje ve Çevre Daire Başkanlığı ve Bölge Müdürlüğü teknik personelince kurulacak komisyon tarafından yerinde incelenerek bundan sonra karar verileceği bildirilmiştir. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından ihale oluru istenmesine rağmen Genel Müdürlük tarafından bu reddedilmiştir. Bu kavşak trafik kazalarının çok olduğu bir kavşak ve Terme halkı olarak artık bunun çözümlenmesini istiyoruz. Terme Kent Konseyi olarak bu hafta BİMER ve CİMER'e başvurularda bulunacağız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bıçaklı saldırgan hastaneyi birbirine kattı

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bıçaklı saldırgan hastaneyi birbirine kattı