25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN TERSANESİ İÇİN BOYNUMUZUN BORCU DENİLMİŞTİ AMA 16 YILDIR YAPILAMADI

Samsun Tersanesi için boynumuzun borcu denilmişti ama 16 yıldır yapılamadı

Samsun'a 2004 yılında söz verilen tersane için iktidar milletvekilleri 'Boynumuzun borcu' demişti. Ancak aradan 16 yıla rağmen Samsun Tersanesi yapılamadı, yapılamadığı gibi rafa kaldırıldı.

01 Şubat 2020 Cumartesi 15:42 GÜNCEL

Samsun'a 2004 seçimlerinde vaat edilen tersane aradan geçen 16 yıla rağmen yapılamadı. İktidar milletvekillerinin 'Boynumuzun borcu' dediği Samsun tersanesi, ne yazık ki tersane yatırımı için ayrılan alanın sanayi bölgesi olacak olması nedeniyle tamamen rafa kaldırılmış olacak.


28 Mart 2004 seçimlerinde Samsun'a vaat edilen tersane yatırımı için 5 bin - 17 bin istihdam imkanı sağlayacağı söylenmişti. O yıllarda henüz vaat olarak gündeme gelen tersanede iş başı yapacaklarına dair insanların nüfus cüzdanları dahi toplanmıştı. Seçim sonuçlandıktan sonra Samsun'da özellikle iş arayan kesim bir umutla tersanenin yapılmasını bekledi, ama olmadı.

2004 seçimleri sonrası ise iktidar partisi mensupları tersane konusunda eleştirildi. Bu eleştirilerin dozu dönem dönem artarken, 2005 yılında AK Parti Milletvekili olan Ahmet Yeni, o yıllarda yayın yapan Haber Gazetesine yaptığı açıklamada "Tersane boynumuzun borcu" dedi.

Dönemin milletvekili Ahmet Yeni, 2005 tarihli Haber Gazetesine yaptığı açıklamada, "Bu yatırımı Samsun'a kazandırmak bizim boynumuzun borcudur. Tersane yatırımının arkasındayız" diyordu ve gazetede bu açıklamaları manşetten vermişti.

Gel zaman git zaman "Bu yatırımı Samsun'a kazandırmak bizim boynumuzun borcudur. Tersane yatırımının arkasındayız" denilmiş olsa da 2004 seçimlerinde vaat edilen Samsun Tersanesi aradan geçen 16 yıla rağmen yapılamadı. Şuan tersane alanı için ayrılan alanın sanayi bölgesi olması planlanıyor ve buranın sanayi alanı olması halinde 30 bin kişiye iş kapısı olacağı söyleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı olan Dursun Mücahit Erbin göreve başladı

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı olan Dursun Mücahit Erbin göreve başladı