30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN TRAFİĞİNDE YAŞANAN SIKIŞIKLIĞI TARİHE GÖMECEK PROJE AÇIKLANDI

Samsun trafiğinde yaşanan sıkışıklığı tarihe gömecek proje açıklandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, trafik sıkışıklığını tarihe gömecek projenin detaylarını vererek "Ankara Yolu'nun üstünden, Kürtün Irmağı'nı üstten geçip tünelle altından giren Samsun'un merkezden iki tane çıkışı olan Şehir Hastanesi'ne kadar gidecek bir proje" dedi.

15 Ocak 2021 Cuma 19:06 GÜNCEL

Samsun trafiğinde yaşanan sıkışıklığı tarihe gömecek projenin detaylarını Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, şehir içi trafiğinde yaşanan sıkışıklığı kökten çözecek projenin ön etüdünün yapıldığını söyledi.Samsun şehir içindeki trafik sıkışıklığını tarihe gömecek bir proje hazırladıklarını açıklayan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, "Ankara Yolu'nun üstünden, Kürtün Irmağı'nı üstten geçip tünelle altından giren Samsun'un merkezden iki tane çıkışı olan Şehir Hastanesi'ne kadar gidecek bir proje. Ön etütleri yapıldı. Hayata geçmesi içinde bu konuda etkili olan bir proje grubuna çalıştırdık. Uygulamaya koyduğumuzda inşallah Ulaştırma Bakanlığımıza sunup yaptırmayı hedefliyoruz. Bunu eğer başarırsak Samsun'daki tüm şehir içindeki trafik sıkışıklığını tarihe gömeceğiz. Doğu Çevre Yolu Projesi çalışılıyor. Batı Çevre Yolu bitti. Atakum'da imar çalışmamızı yapıyoruz. Kamulaştırdığımız alanları teslim ettiğimizde  bakanlığımız ihale edecek.  Ayrıca hızlı tren konusunda ciddi bir mesafe kat edildi. Ama bizim şehir için önceliğimiz Batı ve Doğu Çevre Yolu" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Hasan

15 Ocak 2021 Cuma 22:19

Bu aralar samsuna yatırım yapılmaz elinizden istimlak edilebilir maliniz

Mustafa

15 Ocak 2021 Cuma 19:53

İnsanları spora teşvik etseniz bisikleti de taşıt olarak görseniz,trafik sıkışıklığı,pis eksoz gazları,gürültü kirliliği için bir ton etüd ve ihale yapmanıza gerek olacağını düşünmüyorum.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un 2.5 aylık suyu kaldı! Çakmak Barajına Hasan Uğurlu'dan takviye su basılıyor

Samsun'un 2.5 aylık suyu kaldı! Çakmak Barajına Hasan Uğurlu'dan takviye su basılıyor