25 Mart 2019 Pazartesi

SAMSUN TSO BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN MURZİOĞLU 3'ÜNCÜ ÜNİVERSİTE HEDEFİNİ AÇIKLADI

Samsun TSO Başkanlığına seçilen Murzioğlu 3'üncü üniversite hedefini açıkladı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(STSO) seçimlerinde oda başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeleyen Salih Zeki Murzioğlu, yeni hedefinin Samsun'a 3'üncü üniversite kazandırmak olduğunu açıkladı,

07 Nisan 2018 Cumartesi 18:52 GÜNCEL

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına yeniden seçilen Salih Zeki Murzioğlu, hedefinin Samsun'a ikinci üniversitenin ardından 3'üncü üniversiteyi kazandırmak olduğunu açıkladı.


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen meclis üyesi ve yönetim kurulu seçiminde yönetim kurulu başkanlığı seçimine tek liste olarak giren Salih Zeki Murzioğlu, yeniden seçilerek güven tazeledi. 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası seçimine tek liste ile girerek yeniden başkan seçilen Zeki Murzioğlu, yaptığı açıklamada yeni hedefini de kamuoyu ile paylaştı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını 9 yıldır yaptığın kaydeden Murzioğlu, yeni dönemde en büyük hedefinin Samsun'a 3'üncü bir üniversite kazandırmak olduğunu söyledi. 

SAMSUN TSO MECLİS BAŞKANLIĞINA HALUK AKYÜZ SEÇİLDİ
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın 3 Nisan'da yapılan meslek komitesi seçimlerinin ardından bugün yapılan (7 Nisan 2018) yönetim kurulu ve meclis üyeleri seçimi sona erdi. Samsun Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkan adayı olarak seçime tek liste ile giren ve seçimi kazanan Salih Zeki Murzioğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Bugünkü seçim formalite seçimi oldu. Yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri seçildi. Meclis başkanı, vekili ve katibi seçildi. Hayırlı uğurlu olsun. Yeni seçilen meclis başkanı Haluk Akyüz'e başarılar diliyorum. Görevini layıkıyla yerine getireceğinden eminim. Samsun'umuza camiamıza ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Seçim sonrası açıklamasında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda 9 yıldan beri Yönetim Kurulu Başkanlık görevini sürdürdüğünü kaydeden Salih Zeki Murzioğlu, "Bu süre içerisinde ortak bir kültür geliştirdik. Bu ortaklık kültürü neticesinde Samsun'a fuar ve kongre merkezini, lojistik köyü, teknoparkı, Samsun Metal ve Metalurji Kalibrasyon Merkezi'ni, Hizmet binasını kazandırdık. 9 yıl içerisinde bu makro projeleri sığdırdık" diye konuştu. 

HEDEF SAMSUN'A 3'ÜNCÜ ÜNİVERSİTE
En büyük hedefinin Samsun'a yeni bir üniversite kazandırmak olduğunu vurgulayan Zeki Murzioğlu, şunları dile getirdi.
"Bütçemiz çok büyük değil fakat inşaallah bütçemizi büyütürüz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'a 2'nci bir devlet üniversitesinin yapılacağını söylemişti. Bir üniversite de bu kısa vadede olmasa da 3'üncü üniversiteyi şehire kazandırmak, şehrin gelişmesine, ve ekonomisine katkı sağlayacaktır.  En büyük hedefimiz Samsun'a Ticaret ve Sanayi Odası Üniversitesi kazandırmak olacaktır. Bunun için çaba sarfedeceğim. En büyük hedeflerimden bir tanesi bu olacaktır. Üyelerimiz için hizmetler de bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir."

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, Meclis Başkan Yardımcıları ve Meclis Katip Üyeleri

Yönetim Kurulu Asil Üyeler
Salih Zeki Murzioğlu
Süleyman Hızır
Kadir Baytekin
Yiğit Tören
Oğuzhan Serinkaya
Ayhan Çakır
Fahri Eldemir
Erkan Malkoç
Muzaffer Öztel
Zafer Dilmen
Kerem Tüfekçi

Meclis Başkanı- Haluk Akyüz
Meclis Başkan Yardımcıları- Yusuf Ziya Büyüklü, Ergin Yazıcıoğlu
Meclis Katip Üyesi- Alpako Aksoy

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

FETÖ'nün Samsun Bölge İmamı Murat Elmas Yunanistan bayraklı yatta yakalandı

FETÖ'nün Samsun Bölge İmamı Murat Elmas Yunanistan bayraklı yatta yakalandı