19 Eylül 2019 Perşembe

SAMSUN TURİZMİNE ANGUS DARBESİ! ALMAN TURİST O PİS KOKUYA İSYAN ETTİ

Samsun turizmine Angus darbesi! Alman turist o pis kokuya isyan etti

Samsun'a gelen 20 bin Angus yüklü gemiden yayılan pis koku, şehirde bulunan Alman bir turisti isyan ettirdi. Turizm şehri Samsun'a Angus darbesi. Angus yüklü gemiden Samsun'a yayılan pis koku şehrin imajına büyük zarar verdi.

21 Temmuz 2018 Cumartesi 18:30 GÜNCEL

Samsun'a pis koku yayan Angus yüklü gemi, kent turizmini adeta baltaladı. Samsun'a gelen yerli ve yabancı turistler gemiden yayılan pis koku nedeniyle, "Samsun'a bir daha gelmeyiz" diyerek duruma tepki gösterdi.


Samsun'a dün gelen ve şehrin neredeyse tamamını pis koku ile etkisi altına alan angus yüklü gemi, tepkileri çekmeye devam ediyor. 

Samsun'da bu sabah saatlerinde yine Angus yüklü gemiden yayılan pis koku, Pazar günü evlerinde bulunan bir çok vatandaşı isyan ettirdi. Evlerinin camlarını kapatarak kokudan korunmaya çalışan  vatandaşlar, deyim yerindeyse çileden çıktı.

Samsun'a önceki gün Uruguay'dan 20 bin Angus ile gelen Panama Bandıralı gemi, çevreye yaydığı keskin pis koku ile gündem oldu. Samsunlular, gemiden yayılan pis koku nedeniyle şehir içerisinde burunlarını ve ağızlarını kapatarak dolaşırken, o anları görüntüleyen Samsun Haber internet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yazıcı vatandaşların tepkilerini kayıt altına aldı.

Samsun'a Almanya'dan gelen Türk bir turist Mehmet Yazıcı'nın kendisine uzattığı  mikrofona "Almanya'dan geliyorum. Dönünce anlatacağım. Samsun şahane bir şehir. Her zaman 3-4 ay kalıyorum. Ama bir daha gelmiyorum" diyerek Anus yüklü gemiden yayılan pis kokuya tepki gösterdi.

Öte yandan kent imajına ve turizmine büyük zarar veren Angus yüklü gemiye çevreye yaydığı pis koku nedeniyle hiç bir ceza ve yaptırımın uygulanmaması şaşkınlık yarattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'u kokuya boğan gemide bir Angus denize atlayarak firar etti

Samsun'u kokuya boğan gemide bir Angus denize atlayarak firar etti